Sosyal Medya

Güncel

Morgan Stanley: Fed faiz indirse bile…

Morgan Stanley’in hisse senedi stratejisti Michael Wilson, Fed’in temmuz ayında faiz indirimi yapabileceğini belirtti. ABD merkezli yatırım bankası Morgan Stanley’in…

Morgan Stanley: Fed faiz indirse bile…

Morgan Stanley’in hisse senedi stratejisti Michael Wilson, Fed’in temmuz ayında faiz indirimi yapabileceğini belirtti.

ABD merkezli yatırım bankası Morgan Stanley’in hisse senedi stratejisti Michael Wilson, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) Temmuz ayında faiz indirimine gidebileceğini, ancak bu indirimin ekonomide yavaşlamayı veya resesyonu durduramayabileceği uyarısı yaptı.

CNBC’nin haberine göre, “Ekonomi halen bazı çok ciddi makro risklerle karşı karşıya” diye konuşan Wilson, zayıf istihdam verisi, düşük enflasyon ve tırmanan ticari gerilimleri bu risklere örnek olarak gösterdi ve ekledi:

“Fed faiz indirimi çok geç kalmış olabilir. Fed’in yaz aylarında para politikasını gevşetmesi ekonomiyi yavaşlamadan kurtarmaz. Düşen enflasyon oranı ve yüzde 2 hedefine ulaşamama ile ticari gerilimlerin bir araya gelmesi iş dünyası güveni üzerinde baskı yaratıyor.”

Yatırımcıların kolay bir Fed politikasına ilişkin isteklerinin anlaşılabilir olduğuna işaret eden Wilson, Fed’in daha güvercin bir tutum izlemesine karşın yatırımcıların savunma pozisyonunda kalmaya devam etmeleri gerektiğini de vurguladı.

Wilson Fed bir işsizlik döngüsüne girildiği endişesiyle Fed bir indirim yapsa bile böyle bir aksiyonun satın alınmaması gerektiğini belirtti, ve hisse senetlerinde de makroekonomik riskler göz önüne alınarak pahalı olan hisse senetlerinden kaçınmak gerektiğini çünkü bu şirketlerin kar beklentilerini yakalayamama olasılıkları olduğunun altını çizdi.

Kurum global büyümeye dair beklentilerini “devam eden bir toparlama” yönünden yıl sonuna doğru “durgunluğa” girileceği yönünde değiştirdi.

 

 

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler