Sosyal Medya

Genel

Google’dan Chrome tarayıcısı için önemli bir güvenlik güncellemesi

Google’ın geliştirdiği Chrome tarayıcısı ile ilgili önemli bir güncelleme yayınlandı. Verilen bilgilere göre tarayıcıda zararlı kod çalıştırılbilmesine neden olan bir…

Google’dan Chrome tarayıcısı için önemli bir güvenlik güncellemesi

Google’ın geliştirdiği Chrome tarayıcısı ile ilgili önemli bir güncelleme yayınlandı. Verilen bilgilere göre tarayıcıda zararlı kod çalıştırılbilmesine neden olan bir açık mevcut.

Google, kötü amaçlı web sitelerinin PC’nizi tamamen ele geçirmesine olanak verebilecek yeni keşfedilen bir güvenlik açığını gidermek için WindowsmacOS ve Linux‘ta Chrome için bir güncelleme yayınladı.

Acilen yüklenmesi tavsiye ediliyor

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Internet Security Center’ın da kurulmasını şiddetle tavsiye ettiği bu düzeltme eki Chrome tarayıcısının 76.0.3809.132‘den önceki tüm mobil olmayan sürümlerini etkiliyor. Keşfedilen güvenlik açığının, keyfi kod yürütülmesine ve yönetim haklarına sahip herhangi bir bilgisayarın düşmanca ele geçirilmesine neden olabileceği belirtildi.
Eğer bilgisayarınızda kullandığınız Chrome sürümünün bu tehlike altında olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız  Menü> Yardım> Google Chrome Hakkında seçeneğine gidebilir ve en son sürümün 76.0.3809.132 olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer daha eski bir tarayıcı sürümüne sahipseniz, bu güvenlik açığından etkilenmemek adına hemen güncelleme yapmanız tavsiye ediliyor.

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler