Sosyal Medya

Güncel

Benzinin Ardından Motorine de 13 Kuruş Zam

Seçimin hemen ardından zamlar sıklaşmaya başladı. Seçim öncesi başlayan benzin zamlarına dün sigara zammı eşlik etti. Elektriğe gelen zam oranı da yüksekti. Simdi ise benzin zammını, salı günü motorine gelecek 13 kuruşluk zam takip ediyor.

Benzinin Ardından Motorine de 13 Kuruş Zam

Motorin fiyatı salı gününden geçerli olmak üzere 13 kuruş artıyor. Çarşamba günü benzine gelen 19 kuruşluk fiyat artışının ardından motorin fiyatı da salı gününden geçerli olmak üzere litre başına 13 kuruş artacağı bildirildi.

Türkiye’de, akaryakıt fiyatları belirlenirken, brent petrol ve uluslararası piyasalarda ürün fiyatlarındaki değişim (motorin ve benzin) ve dolar kuru hareketleri göz önünde bulunduruluyor.

Mart sonunda 67,5 dolar olan brent petrol cuma günü itibarıyla 70 doların üzerine çıkarken Dolar/TL de 5,50 seviyelerinden 5,60 üzerine çıkmıştı.

Motorinde pompaya yansıyacak 13 kuruşluk artışla birlikte İstanbul’da motorinin litresi 6,45 – 6,50 lira, Ankara ve İzmir’de ise 6,50 – 6,65 lira aralığına yükselecek.

İLGİLİ HABERSeçim Sonrası Zamlar Başladı: Elektriğe % 37!Seçim Sonrası Zamlar Başladı: Elektriğe % 37!

İLGİLİ HABERSigaraya 2 TL Zam GeldiSigaraya 2 TL Zam Geldi

İLGİLİ HABERBenzin fiyatı 7 TL'ye dayandı, daha fazla zam yolda mı?Benzin fiyatı 7 TL’ye dayandı, daha fazla zam yolda mı?

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler