Sosyal Medya

Güncel

ABD Dışişleri: Kanunlarımız (S-400 konusunda) yaptırım gerektiriyor

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Trump'ın karışık sinyallerine rağmen ABD yasalarının S-400'ler konusunda yaptırımları gerektirdiğini belirtti

ABD Dışişleri: Kanunlarımız (S-400 konusunda) yaptırım gerektiriyor

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, dün S-400 hava savunma sistemlerinin Türkiye’ye ulaşmasının ardından yaptığı yeni açıklamada ABD yasaları gereği Türkiye’ye yaptırım uygulanması gerektiğini söyledi.

Mike Pompeo, Washington Post Gazetesi’ne verdiği röportajda S-400 meselesine de değindi ve ABD’nin “Hasımlarıyla Yaptırımlar Yoluyla Mücadele Etme Yasasına” atıfta bulundu.

Cumhuriyet’te yer verilen Washington Post’un haberinde “kanunların yaptırım gerektirdiğini ancak Trump’ın Türkiye’ye yaptırım konusunda karışık sinyaller verdiğini” yazıldığına değinildi.

Pompeo ise, bu yasaya atıfla “ABD yasaları bu durumda yaptırım uygulamayı gerektiriyor ki kanunlara uyacağız. Başkan Trump da kanunlara uyacaktır” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERYenileme:  Trump yakında Türkiye’ye yaptırımları açıklayacak, Erdoğan inandırıcı bulmadıYenileme:  Trump yakında Türkiye’ye yaptırımları açıklayacak, Erdoğan inandırıcı bulmadı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise dün Türkiye’ye sevkiyatı başlayan Rus S-400 hava savunma sistemi ile ilgili şunları söylemişti:

“Biz, S-400’leri alarak savaşa hazırlanmıyoruz. Barışı ve kendi milli güvenliğimizi garanti altına almaya çalışıyoruz.”

İLGİLİ HABERCumhurbaşkanı Erdoğan’dan 2 kritik açıklamaCumhurbaşkanı Erdoğan’dan 2 kritik açıklama

 

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler