Sosyal Medya

Finans

Video SÖYLEŞİ:  Ne yaptı bu Fed?

ABD Başkanı Trump Fed Başkanı Powell'a neden ağıza alınmayacak sözler söyledi? Fed üyelerinin kafaları faiz indirimleri konusunda niye karışık?

 

Bu hafta Atilla Yeşilada konuğu Güldem Atabay ile Fed’in Eylül faiz indirim kararını değerlendirdi.  ABD Başkanı Trump Fed Başkanı Powell’a neden ağıza alınmayacak sözler söyledi? Fed üyelerinin kafaları faiz indirimleri konusunda niye karışık? Ağır topların kafaları bu kadar karışıksa, 2019 geri kalanı ve 2020’de ABD merkez bankasının para politikası nereye doğru şekillenecek?  750 baz puan faiz indirimini temelde büyük merkez bankalarının parasal genişlemesine bağlayan Türkiye merkez başkanı Murat Uysal daha ne kadar faiz indirimi yapabilecek? O zaman Türk lirasını kış aylarında nasıl bir yön bekliyor?

Yeşilada ve Atabay, BDDK’nın şok batık kredi kararının etkilerini de tartışıyorlar bu hafta. 46 milyar Türk lirası batık kredinin resmen ilanı bankacılık sektörü için, Türkiye’nin ekonomik büyümesi için ne anlama geliyor?  Bakan Albayrak kurulacağını ilan ettiği fona bu batık kredileri neden satamadı? Banka bilanço temizleme operasyonu devam edecek mi? Ve tabi bankalar yeniden kredi vermeye bu sayede başlayabilecekler mi?

 

 

Sizin için özenle seçtiğimiz ekonomi-finans-iş dünyası içeriklerini toplayna YouTube arşivimizi ziyaret edin, linki burada

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler