Sosyal Medya

Finans

Hayret! Mark Mobius altın önerdi

Mobius’a göre herkes portföyünde en az %10 fiziksel altın bulundurmualı. Portföyün kalanı ise temettü getirisi yüksek hisse senetlerine plase edilmeli.

Hayret! Mark Mobius altın önerdi

1989’da BİST’e  (o zamanlar İMKB) ilk yatırım yapan yabancı fonlardan (Templeton Capital) birinin başında olan Mark Mobius Gelişmekte Olan Ülkeler hisseleri seçmekte ustalığı ile bilinir. Genelde boğadır, fakat Mobius bu kez altın önerdi.  Yaşlı boğaya ne olu birden bire böyle?

 

CNBC’ye konuşan Mark Mobius “Gidecek tek adres altın” dedi. Trump yönetiminin doların değerini düşürmek için çaba haradığını kaydeden efsane fon yöneticisi “Bütün Merkez Bankaları para basmak için yarışıyor. Bir de kripto-paralar peydah oldu. Artık para arzı denen kavramı ölçmek imkansız hale geldi” diye yakındı.

Mobius para arzında ölçüsüz artışın altının para birimlerine karşı değerini yükselteceğini savunuyor.

“Yakında yatırımcılar bu para bolluğu içinde değerini koruyacak tek metanın altın olduğunu kavrayacaklar” kehanetinde bulunan Mobius’a göre herkes portföyünde en az %10 fiziksel altın bulundurmualı. Portföyün kalanı ise temettü getirisi yüksek hisse senetlerine plase edilmeli.

 

“Herşeyin nihayetinde altın aynı zamanda para gibi bir satın alma aracıdır” diyen Mobius, “Halen en istikrarlı para da altın” diyerek sözlerini tamamladı.

 

ParaAnaliz’in özgün, tarafsız ve sizin gündeminizi aydınlatan haber ve yorumlarına eksiksiz erişmek için bizi Facebook’ta takibe alın, Sayfamız BilgeEkonomist

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler