Sosyal Medya

Finans

FÖŞ video:  Ekonomide yaz canlılığı, kış soğuğu

Ağustos ayından gelen ekonomik anket sonuçları ekonominin sonunda cılız da olsa bir toparlanma sürecine girdiğini anımsattı.  Bu ivme Eylül’de devam eder.

 

Ağustos ayından gelen ekonomik anket sonuçları ekonominin sonunda cılız da olsa bir toparlanma sürecine girdiğini anımsattı.  Bu ivme Eylül’de devam eder. Fakat, kış ayları nasıl geçecek?  Eğer reform, Batı’yla ilişkilerin normalleşmesi  ve büyüme yerine riskleri asgariye indiren bir ekonomi politikası izlenmezse, kışın bizi yine durgunluk bekliyor.

 

If you want to watch and listen to our  videos in English, please click the link below:

https://www.youtube.com/channel/UCKpF

 

 

İngilizce yayınlarımızdan bir örnek

 

Turkey faces a bleak winter

 

Atilla Yesilada

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

  • 39 maddelik yeni ekonomi torba teklif Mecliste

    KOBİ'lerin desteklenmesi amacıyla kredi garanti kuruluşlarına sağlanan 25 milyar lira tutarındaki desteğin 35 milyar liraya çıkarılması, işçi başına 75 lira asgari ücret desteği verilmesi, doğal afetlerde doğalgaz ve elektrik borçlarını 1 yıl ertelenmesine ilişkin düzenlemeleri içeren 39 maddelik torba teklif Meclis Başkanlığına sunuldu.

  • Varlık Fonu Başkanı Erdoğan eleştirilerini reddetti

    Sönmez, yasadaki değişikliğin teknik bir konu olduğu konusunda ısrarlı. Ancak Kanal İstanbul'da yer alma ihtimalini de dışlamadı. 15 milyar dolarlık proje “listemde değil” derken Fon’un Türk hükümetinin stratejik bir hedef olarak gördüğü her şeyi inceleyeceğini de sözlerine ekledi. Herhangi bir projede Fon’un “fizibilite ve ekonomiye bakacağını ve eğer mantıklı olursa yatırım yapabiliriz” diye ekledi.

  • Ocak bütçesi göründüğü kadar şahane mi?

    Önümüzdeki ayların bütçe performansını gelirlerin kaynağı ve harcamalardaki artışın hızı açılarından izlemek bu nedenle çok önemli. 

Benzer Haberler