Sosyal Medya

Finans

FÖŞ ve İbrahim Kahveci sohbeti: Siyasi yapı düzelmeden, ekonomide toparlanma zor

  FÖŞ sonunda tembel poposunu koltuğundan kaldırıp uzmanlarla sohbet için yollara döküldü.  KARAR Gazetesi yazarı ve deneyimli ekonomist İbrahim Kahveci…

 

FÖŞ sonunda tembel poposunu koltuğundan kaldırıp uzmanlarla sohbet için yollara döküldü.  KARAR Gazetesi yazarı ve deneyimli ekonomist İbrahim Kahveci ilk durağımızda. Kahveci’nin temel tezi Türkiye’de ekonomik sıkıntıların önemli bölümünün hükumetin yönetim anlayışından kaynaklandığı.  Bütçe  harcamalarının nasıl finanse edileceğini derin derin sorgulayan Kahveci, İzmir-İstanbul otoyolu gibi projelerin de bütçeye yük olacağı ve faturanın fakir-fukara tarafından karşılanacağını öne sürdü.

 

Hükumet ve özel sektörün “bugünü kurtaralım, yarın Allah kerim” anlayışıyla davrandığını ilave eden Kahveci, ekonomide kayda değer bir toparlanma beklemiyor.  Siyasi riskleri de anlatan Kahveci, piyasalar hakkında da karamsar bir görüşe sahip.

 

 

If you want to watch and listen to our videos in English, please click the link below:

https://www.youtube.com/channel/UCKpF

 

 

FÖŞ:  Türkiye niye kalkınamıyor?

 

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

  • 39 maddelik yeni ekonomi torba teklif Mecliste

    KOBİ'lerin desteklenmesi amacıyla kredi garanti kuruluşlarına sağlanan 25 milyar lira tutarındaki desteğin 35 milyar liraya çıkarılması, işçi başına 75 lira asgari ücret desteği verilmesi, doğal afetlerde doğalgaz ve elektrik borçlarını 1 yıl ertelenmesine ilişkin düzenlemeleri içeren 39 maddelik torba teklif Meclis Başkanlığına sunuldu.

  • Varlık Fonu Başkanı Erdoğan eleştirilerini reddetti

    Sönmez, yasadaki değişikliğin teknik bir konu olduğu konusunda ısrarlı. Ancak Kanal İstanbul'da yer alma ihtimalini de dışlamadı. 15 milyar dolarlık proje “listemde değil” derken Fon’un Türk hükümetinin stratejik bir hedef olarak gördüğü her şeyi inceleyeceğini de sözlerine ekledi. Herhangi bir projede Fon’un “fizibilite ve ekonomiye bakacağını ve eğer mantıklı olursa yatırım yapabiliriz” diye ekledi.

  • Ocak bütçesi göründüğü kadar şahane mi?

    Önümüzdeki ayların bütçe performansını gelirlerin kaynağı ve harcamalardaki artışın hızı açılarından izlemek bu nedenle çok önemli. 

Benzer Haberler