Sosyal Medya

Finans

FÖŞ anlattı: Güvenli Bölge: Ekonomik fatura ve piyasa tepkisi

Defalarca ifade ettim Türkiye Suriye’den çekilmeyi göze alamaz, çekilmemeli de. Bu videoda olası piyasa tepkilerini ve ekonomik faturayı anlatıyorum

Başkan Erdoğan’ın Pentagon’un YPG’ye 300 tır silah sevketmesi sonrası sabrı taştı. Kızılcahamam kampında askeri harekat sinyalini çok somut olarak verdi. Askeri harekat Afrin kadar kolay olmayacak, ama TSK’nın misyonu zaferle başaracağına eminim. Zaten maksadım Güvenli Bölge Harekatı’nın askeri boyutunu tartışmak da değil. Ayrıca defalarca ifade ettim Türkiye Suriye’den çekilmeyi göze alamaz, çekilmemeli de. Bu videoda olası piyasa tepkilerini ve ekonomik faturayı anlatıyorum:

ABD Kongresi yaptırım tehdidini masaya koyarsa, piyasalar ne yapar?

YPG direnirse, yerleşikler dövize kaçar mı?

Yabancı ülkeler 29 milyar dolar iskan faturasını öder mi?

Hazine savaş ve bölgeyi yönetme faturasını nasıl ödeyecek?

Suriyeliler gitmezse ne olacak?

 

If you want to watch and listen to  our videos in English, please click the link below:

https://www.youtube.com/channel/UCKpF

 

İşte en yeni videomuz:  Erdogan poised to launch campaign in NE Syria

 

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

  • TL beklentileri negatife dönüyor

    Yabancı analistlerin Türk Lirası’na ilişkin beklentileri negatife dönüyor. Bazı analistler bu yıl Türk Lirası’nın dolar karşısında rekor düşük seviyeleri göreceğini düşünüyor.

  • İlaç ödemelerinde belirsizlik, eczacılar endişeli

    Türkiye Eczacılar Birliği, çok sayıda ilacın geri ödeme listesinden çıkarılacağını belirterek “Kabul etmiyoruz, onaylamıyoruz” diyor. SGK henüz açıklama yapmadı.

  • Ekonomide farklı sesleri bastırma teklifi

    Meclis bu hafta Bankacılık Kanunu'nda değişiklik öngören 40 maddelik teklifi görüşecek. CHP’ye göre ekonomi alanında farklı sesleri bastırmak ve zarar etmesi neredeyse kesin olan akıl ve bilim dışı projelere yurttaşı ve baskı altında tutulan finans kuruluşlarını zorla ortak etmenin yolları yasallaştırılmaya çalışılıyor. Kitle finansmanı modelini eleştiren HDP, düzenlemeyi, Kanal İstanbul günahına ortak aramanın adı olarak nitelendiriyor.

Benzer Haberler