Sosyal Medya

Ekonomi

Kriptolara yönelik umut verici açıklama

Kripto paralar uzun zamandan beri düşüş eğilimi sergileyerek yatırımcılarını üzmekte idi. Ancak kripto para duayeni Tom Lee’nin yapmış olduğu son…

Kriptolara yönelik umut verici açıklama

Kripto paralar uzun zamandan beri düşüş eğilimi sergileyerek yatırımcılarını üzmekte idi. Ancak kripto para duayeni Tom Lee’nin yapmış olduğu son açıklama kripto para piyasasının yükseleceği yönünde olunca yatırımcıları yeniden sevindirdi.

Bitcoinsistemi internet sitesinde yayınlanan Fundstrat haberlerinde görüşlerine yer verilen ekonomist Tom Lee, Bitcoin ve Altcoin % 1,100 artış sağlayabileceği yönünde tahminlerini dile getirdi.

Daha önce 2017-2018 yılı sonunda da böyle bir düşüş eğiliminin yaşandığı sonrasında ise hızlı bir yükselişin olduğuna değinen Lee’ni bakalım bu önsezisi doğru çıkacak mı? diye merak ediliyor.

Bitcoin yılın başlangıcından bu yana % 1 ve % 1,42 aralarında değer kaybı olarak hareketlilik sergilemektedir. Bitcoin de en çok değer kaybeden Altcoinler arasında Ravencoin ve Enjincoin olup, en yüksek yükselişi ise Monacoin yaşadı. Monacoinin işlem hacminin yaklaşık olarak 33 milyon dolara denk geldiği düşünülür ise Monacoin yatırımcılarının yüzünü güldürmeye başlamış bile.

Lee; böyle durağan süreçlerde Bitcoin’den kazanç elde etmeyi düşünenler için tüyolar vermekte. Bu öneriler; büyük borsa işlemlerinde Altcoinler üzerinden ticaret yapılması, ayrıca Lee’nin Tweetter den önerdiği bir diğer yöntemin ise yatırımcıların Altcoin çöküş aşamasında belirlenip Bitcoin’i bu altcoine yönlendirmek böylece pek bir zarar yaşanmadan bu sürecin atlatılmasını sağlamak. Altcoin dalgalanmaları 24 saat içerisinde % 20’lik hareketlilik sağlıyorsa bu coine para yatırmak kazanç sağlayacaktır Lee’nin bir diğer önerisi de bu şekilde.

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler