Sosyal Medya

Ekonomi

Japon devi Fujitsu Türkiye’den çekiliyor!

Japonya’nın ve dünyanın önde gelen elektronik üreticileri arasında yer alan Fujitsu’nun, Türkiye pazarından çekilme kararı aldığına yönelik bir açıklama yapması…

Japon devi Fujitsu Türkiye’den çekiliyor!

Japonya’nın ve dünyanın önde gelen elektronik üreticileri arasında yer alan Fujitsu’nun, Türkiye pazarından çekilme kararı aldığına yönelik bir açıklama yapması bekleniyor. Fujitsu’nun sadece Türkiye’den değil, birkaç ülkeden daha çekileceği de gelen bilgiler arasında. Piyasa durumunu beğenmediği ya da bir türlü tutunmayı başaramadığı ülkelerden tamamen çekilmeyi planlayan firmanın Türkiye pazarından da çekileceği söyleniyor.

FUTJİTSU TÜRKİYE’NİN 100 ÇALIŞANI VAR

Dünyanın önde gelen elektronik bileşen üreticilerinden Fujitsu, bilişim ve iletişim alanında dünyanın lider teknoloji sağlayıcıları arasında. 100’ün üzerinde ülkede 160 bini aşkın çalışanıyla Fujitsu, sistemler ve hizmetler alanındaki uzmanlığını gelişmiş ve üstün tasarımlı teknolojilerle birlikte sunuyor. 40 milyar dolarlık cirosu, 2,5 milyar dolarlık Ar-Ge harcaması, 1.500 bilim adamı ve 18 bin mühendis ile hemen her gün yenilikçi bir teknolojiye imza atan Fujitsu, Avrupa’dan Orta Doğu’ya Afrika’dan Hindistan’a kadar birçok pazarda faaliyet gösteriyor.

Fujitsu, Türkiye’de ise büyük bir bölümü mühendis olan 100 çalışanı ve bilişim alanındaki uzmanlığı ile ülke sathında 81 ilde 1,5 milyonun üzerinde farklı marka ve modelde cihazı destekliyor.

Fujitsu Türkiye, geniş ürün pörtföyü sayesinde Ulaştırma Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Fortis Bank, Milli Savunma Bakanlığı, Takasbank, TOBB, Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Garanti Bankası ve Ziraat Bankası gibi çok sayıda kurum ve kuruluşun PC, depolama sistemleri, güvenlik ürünleri ve sunucu ihtiyacını karşıladı.

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler