Sosyal Medya

Ekonomi

Gram Altın, jeopolitik risklerin azalmasıyla haftanın en düşük seviyesine geriledi

Küresel piyasalarda ise ons fiyatları ABD ve Çin arasındaki ticaret görüşmeleri ve brexit konusunda AB ile İngiltere’nin anlaşmaya varması ile 1,480$ yakınındaki yatay seyrini korudu.

Gram Altın, jeopolitik risklerin azalmasıyla haftanın en düşük seviyesine geriledi

Küresel büyümenin önündeki en büyük risk olarak görülen ticaret savaşlarında ABD ve Çin’in iyimser açıklamalarda bulunması risk iştahını da artırdı ve bu hafta hisse senetleri yükselişine devam etti. 

ABD Dolar Endeksi ’nin hem ticaret görüşmeleri ile değer kaybetmesine karşın altın, dolardaki zayıflamadan istenen desteği alamadı ve ons bu haftayı 1,480$ yakınlarında yatay kapatmaya hazırlanıyor.

Yurt içinde ise ABD ve Türkiye arasındaki siyasi tansiyonun artması ile TL varlıklar düşüş yaşarken Gram altın fiyatları da 286 TL’ye çıkarak son bir ayın zirvesine yükseldi. Bu hafta 280 TL üzerinde ivme kaybı yaşayan gram fiyatları dün ABD ve Türkiye’nin anlaşmaya varması ile sert düştü. Haftanın son işlem gününde gram altın 276 TL’ye gerileyerek geçen haftaki kazançlarını geri verdi. Kısa vadede gram fiyatlarında 284 TL nemli direnç olarak izlenirken düşüşlerin devamında ise 267 TL-265 TL bandı destek olarak izleniyor.

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler