Sosyal Medya

Ekonomi

FÖŞ anlattı:  Hükümetin heba ettiği yaz, kışın durgunluk demek

Yazı ekonomiye çare bulmadan geçirdik, kışın yine durgunluk geliyor.

 

&t=4s

Erdoğan hükumeti İstanbul seçimlerinden sonra ekonomiye odaklanacağını söylemişti, ama Ağustos ortasına geldik, tık yok.   Ekonomi turizm ve çifte emekli ikramiyesi sayesinde birazcık canlandı, ama geçici. Acilen tedbir alınmaz, büyümeyi destekleyici yargı reformu gibi yasalar TBMM’den geçirilmezse, kışın yine derin bir resesyona gireceğiz.

 

If you want to watch and listen to our videos in English, please click the link below:

https://www.youtube.com/channel/UCKpF

 

Sizin için YouTube’da ekonomi finans ve siyaset başlıklarında içerik kalitesini kontrol ettiğimiz, güvenilir bulduğumuz değişik düşünürlerin  videolarını arşiv halinde topluyoruz.  Seçtiğimiz videoların çok zıt politik ve ekonomik görüşleri savunduğunu göreceksiniz. Bu videoları editörlerimizin ideolojik filtresinden geçirmiyoruz, akıl ve mantık süzgeçinden geçiriyoruz.   Amacımız YouTube’da uzun süre sürf yapmadan, doğru içeriği bizim arşivimizden seçmeniz.

 

 

 

 

Lütfen Video Sayfamızı ziyaret edin, bize yorumlarınızı bahşedin, linki burada

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

  • 39 maddelik yeni ekonomi torba teklif Mecliste

    KOBİ'lerin desteklenmesi amacıyla kredi garanti kuruluşlarına sağlanan 25 milyar lira tutarındaki desteğin 35 milyar liraya çıkarılması, işçi başına 75 lira asgari ücret desteği verilmesi, doğal afetlerde doğalgaz ve elektrik borçlarını 1 yıl ertelenmesine ilişkin düzenlemeleri içeren 39 maddelik torba teklif Meclis Başkanlığına sunuldu.

  • Varlık Fonu Başkanı Erdoğan eleştirilerini reddetti

    Sönmez, yasadaki değişikliğin teknik bir konu olduğu konusunda ısrarlı. Ancak Kanal İstanbul'da yer alma ihtimalini de dışlamadı. 15 milyar dolarlık proje “listemde değil” derken Fon’un Türk hükümetinin stratejik bir hedef olarak gördüğü her şeyi inceleyeceğini de sözlerine ekledi. Herhangi bir projede Fon’un “fizibilite ve ekonomiye bakacağını ve eğer mantıklı olursa yatırım yapabiliriz” diye ekledi.

  • Ocak bütçesi göründüğü kadar şahane mi?

    Önümüzdeki ayların bütçe performansını gelirlerin kaynağı ve harcamalardaki artışın hızı açılarından izlemek bu nedenle çok önemli. 

Benzer Haberler