Sosyal Medya

Ekonomi

FÖŞ anlattı:  Berat Albayrak’la ekonomi toparlanmaz

  Göreve atandığı günden bu yana sonsuz kredi açtığım ve desteklediğim Berat Albayrak artık hayal kırıklığı yaratmanın ötesinde küçük kurnazlıkları…

&t=11s

 

Göreve atandığı günden bu yana sonsuz kredi açtığım ve desteklediğim Berat Albayrak artık hayal kırıklığı yaratmanın ötesinde küçük kurnazlıkları da devlet yönetimi lügatına ekleyerek ekonomiye zarar vermeye başladı. SWAP pazarının kitlenmesi, tüm mevduat ve kredi faizlerinin Albayrak tarafından belirlenmesi, TCMB bilançosuna makyaj ve kamu bankaları eliyle döviz satmak bu küçük kurnazlıkların belli başlıları. Yatırımcı ve iş dünyası artık Berat Albayrak’a güvenini yitirdi. Eğer ekonomide yeni bir disiplin ve reform programı açıklanacaksa, bunun sevk ve idaresinin Albayrak’tan başka bir isme bırakılması itibar için şart.

Linkteki makalede Albayrak’ın hatalarını detaylarıyla anlattım.

https://www.paraanaliz.com/2019/siyas…

PODCAST: https://open.spotify.com/show/1SK2Cik…

FACEBOOK:

https://www.facebook.com/atillayesilada/

 

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

  • Ekonomiyi zortlatan kısır döngü

    Bu kısır döngü öyle bela bir salgındır ki, mali durumu zayıf olan perakendeci, toptancı ve üretici konkordato bile ilan eder. Tüm çevresine ve bankalara da yayar mikrobu.

  • Fed’den piyasaya sakinlemesi için 75 milyar dolar

    Refinitiv verilerine göre, repo olarak bilinen geri alım anlaşmalarıyla ABD Hazineleri karşılığında borçlanma maliyeti, Salı günü yüzde 10'a kadar yükseldi. Bu durum, federal fonların oranını hedef aralık yüzde 2 ila 2,25'in tavanı yüzde 2,25'e yükseltti.

  • ‘Susamam’a suç duyurusu

    Susamam şarkısında yer alan 18 rapçi hakkında savcılığa şikayette bulunulduğu öğrenildi. Sözcü’den Ümit Türk’ün haberine göre, Şanışer mahlaslı rapçi Sarp…

Benzer Haberler