Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

Albayrak: Kamu Bankalarına Borç Senedini “Yapısal Reform” Diye Niteledi: Söz Verdiklerimizi Hayata Geçiriyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak

Albayrak: Kamu Bankalarına Borç Senedini “Yapısal Reform” Diye Niteledi: Söz Verdiklerimizi Hayata Geçiriyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yapısal Dönüşüm Adımları ile söz verdikleri politikaları hayata geçirdiklerini belirterek, “Kamu bankalarımıza, sermayelerini güçlendirmek için 3,7 milyar euro ikrazen Devlet İç Borçlanma Senedi verilmesi sürecini tamamladık.” ifadesini kullandı.

Albayrak, Bakanlıktan bugün duyurulan Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS) ihracına ilişkin, Twitter hesabı üzerinden değerlendirmede bulundu.

Yapısal Dönüşüm Adımları ile söz verdikleri politikaları hayata geçirdiklerini kaydeden Albayrak, “Yapısal Dönüşüm Adımları ile söz verdiğimiz politikaları hayata geçiriyoruz. Kamu bankalarımıza, sermayelerini güçlendirmek için 3,7 milyar Euro ikrazen DİBS verilmesi sürecini tamamladık. Ekonomimizi arzu ettiğimiz seviyeye taşımak için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Berat Albayrak daha sonra yaptığı bir başka paylaşımda ise dün tüketici güven endeksindeki aydan aya yükselişi de “hayata geçirdiği yapısal”reformlar”a bağladı.

 

İLGİLİ HABERSON DAKİKA: Kamu ve katılım bankaları için DİBS ihraçları detayları belli oldu!SON DAKİKA: Kamu ve katılım bankaları için DİBS ihraçları detayları belli oldu!

İLGİLİ HABERTüketici güveni Nisan'da arttı ama kötümserlik sürüyorTüketici güveni Nisan’da arttı ama kötümserlik sürüyor

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler