Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

Trump İki Cephede Savaşmaktan Vazgeçti: Otomobil İthalatına Vergiyi Erteliyor

ABD'nin Çin'le ticaret müzakereleri çıkmaza girmiş durumdayken bir de söz verdiği üzere otomobil ithalatına vergi getirerek AB ile de çarpışmaya girip girmeyeceği merak konusuydu. Bugün gelen habere göre Trump otomobile getireceğini söylediği vergiyi ertelemeyi düşünüyor.

Trump İki Cephede Savaşmaktan Vazgeçti: Otomobil İthalatına Vergiyi Erteliyor

Bloomberg News’ta yer alan habere göre ABD Başkanı Donald Trump otomobil ithalatına yönelik tarifeleri 6 aya kadar ertelemeyi planlıyor.

Haber Beyaz Saray’dan ismi verilmeyen yetkililere dayandırıldı. Habere göre Trump otomobil parçalarına tarife kararını altı ay kadar ertelemesi bekleniyor

Ek tarifeler Avrupalı politika yapıcılar arasında endişe kaynağıydı. Çin ile ticaret savaşı devam ederken Başkan Trump’ın 18 Mayıs tarihine kadar bu konuda karar vermesi bekleniyordu. Açıklama sonrası GM ve Ford hisseleri yükseldi.

Dünyanın en büyük 2 ekonomisi Çin ile ABD’de son günlerde karşılıklı olarak vergi tarifelerini arttırdı. Ticaret savaşlarının tırmanması finans piyasalarında çalkantıya neden olurken küresel ekonomiyi de tehdit ediyor.

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler