Sosyal Medya

Dünya Ekonomisi

“Trump 2020 seçimlerini kazanamazsa piyasalar darmaduman olur”

Ünlü yatırımcı Mark Mobius ABD Başkanı Donald Trump 2020’de gerçekleşecek seçimleri kazanamaz ve Beyaz Saray’da ikinci döneme adını yazdıramazsa piyasaların…

“Trump 2020 seçimlerini kazanamazsa piyasalar darmaduman olur”

Ünlü yatırımcı Mark Mobius ABD Başkanı Donald Trump 2020’de gerçekleşecek seçimleri kazanamaz ve Beyaz Saray’da ikinci döneme adını yazdıramazsa piyasaların darmaduman olabileceği görüşünü paylaştı.

Mobius Capital Partners kurucularından Mobius Trump’ın başkan olduğu 2017’den bu yana kurumsal vergi oranlarında kesintiye gitmek gibi pek çok piyasa dostu hareketi olduğunu hatırlattı.

S&P 500 ve Dow Jones sanayi endekslerinin 2017’den bu yana %30’un üzerinde yükseldiğini belirten Mobius, hisse senetleri piyasalarındaki bu iyimserliğin Trump yeniden seçilemezse sekteye uğrayabileceğini dile getirdi.

Piyasayı yukarı ittiren Trump politikalarından güç olan endekslerin böyle bir durumda darmaduman olabileceğini düşündüğünü söyleyen Mobius şuanda bunun pek mümkün gözükmediğin de ekledi.

Ancak medyadaki hissiyatın aşırı derecede Başkanın karşıtı bir tablo çizdiğini ve bu durumun önümüzdeki yıla kadar birikerek çoğalabileceğini de işaret ediyor.

Mobius “Bu nedenle biraz endişeliyim” diyor.

Gelişmekte olan ekonomilere olan ilgisiyle bilinen Mobius Fed’in son faiz indirimini de şöyle değerlendiriyor: “Fed’in son indirimiyle gelişmekte olan piyasalara yatırım için bir neden daha doğdu. Daha düşük faiz oranları Amerikan doları için tipik olarak kötüdür, ve bu gelişmekte olan ülke piyasalarındaki para birimleri için iyidir.”

 

.

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler