Sosyal Medya

Dünya Ekonomisi

JP Morgan Amerikan ekonomisine dair beklentilerinde revizyona gitti

JP Morgan Amerikan ekonomisine dair büyüme beklentilerini aşağıya çektiğini açıklarken, Fed'in faiz kararına dair de görüşlerinin değiştiğini belirtti

JP Morgan Amerikan ekonomisine dair beklentilerinde revizyona gitti

JP Morgan ekonomistlerinin Amerikan ekonomisinin büyümesine ve Fed faiz kararına dair beklentilerinde revizyona gittikleri görüldü.

Kurum Amerikan ekonomisinde ikinci çeyrek büyüme beklentilerini düşürdü. Daha önce % 2.25 olan tahminlerini % 1 seviyesine indirdiğini açıkladı.

“Nisan ayı dayanıklı mal sipariş verisi kötüydü. Bu da ikinci çeyrekte aktivitenin yavaşlayacağına işaret ediyor.” değerlendirmesi yapıldı.Özellikle verinin sermaye malları ve sevkiyatlar bağlamında kötü geldiğine ve bunun da ikinci çeyrekte ekonomik aktivitenin ciddi ölçüde zayıfladığını gösterdiğine dikkat çekildi

Ekonomistler ayrıca Fed konusunda da tutumlarını değiştirdi ve artık Fed’in bir sonraki hamlesinin faiz artışı olmayacağını öngördü.

“Daha  önce Fed’in faiz konusunda bir sonraki hareketinin bir artırım olmasını  bekliyorduk. Ancak şimdi bir sonraki adıma ilişkin olasılığın bir artırım ile indirim arasında eşit olarak dağıldığını görüyoruz.” denildi.

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler