Sosyal Medya

Döviz

TBB, “Döviz Kredileri” e-Rehberi hakkında kamuoyu duyurusu yayınladı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), “Döviz Kredileri” başlıklı bir uzaktan eğitim (e-Rehber) hazırladı. 

TBB, “Döviz Kredileri” e-Rehberi hakkında kamuoyu duyurusu yayınladı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), yurtiçi ve yurtdışından kullanılacak kredilere ilişkin uyulması gereken kurallar hakkında bilgi vermek amacıyla, “Döviz Kredileri” başlıklı bir uzaktan eğitim (e-Rehber) hazırladı. 

Türkiye Bankalar Birliği (TBB)’den konuya ilişkin kamuoyu duyurusu şöyle;

Birliğimiz tarafından, Sermaye Hareketleri Genelgesi’nin yurtiçi ve yurtdışından kullanılacak kredilere ilişkin uyulması gereken kurallar hakkında bilgi vermek amacıyla, “Döviz Kredileri” başlıklı bir uzaktan eğitim (e-Rehber) hazırlanmıştır.

“Nakdi” ve “Gayri Nakdi” olarak iki ana kısımdan oluşan e-Rehberde, “Döviz Gelirleri Kapsamı”, “Döviz Geliri Beyanı”, “Yurtdışından Kullanılan Kredilerde Uygulanacak Genel Esaslar”, “Serbest Bölgeler” ve “Akreditif, Poliçe ve Çeklerin İskonto veya İştira Edilmesi” gibi bir çok başlıkta bilgi yer almaktadır.

Bankalar ve diğer finansal kuruluşların çalışanları, müşterileri ile ilgili kurum/kuruluşların çalışanlarına yönelik hazırlanan e-Rehbere, Birliğimizin egitimportali.tbb.org.tr adresli Finans ve Bankacılık Uzaktan Eğitim Portalından ücretsiz olarak ulaşılabilmektedir.

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler