Sosyal Medya

Döviz

İyi haber: ABD Yaptırımlarının İlk Adımı Başladı Ama Dolarda Sert Hareket Yok!

Uzun bayram tatili sonrasında herkesin gözü döviz kurundaydı, özellikle de dolar/TL'de... Bayram tatili sırasında ABD'nin Türkiye'ye S-400 gerilimi nedeniyle önemli bazı yaptırımlara başvuracağı yolunda neredeyse muhtıra gibi bir mektup göndermesi bayram sonrasındaki endişeleri arttırıyordu. Nitekim bayram sırasında 5,60’lara kadar inen dolar kuru daha sonra bu endişeler nedeniyle yeniden 5,80'lere çıkmıştı.

İyi haber: ABD Yaptırımlarının İlk Adımı Başladı Ama Dolarda Sert Hareket Yok!

Dolar kuru dün, haftaya 5,85 civarında başlamış daha sonra 5,76 seviyesine kadar gerilemişti. Derken bu sabah (ABD saati ile dün) önemli bir haber adeta soğuk duş gibi geldi. ABD, söz konusu mektupta bahsettiği yaptırımları beklenenden de erken başlatıyordu. İlk olarak ABD’deki hava üssünde eğitim gören Türk pilotlarına F-35 eğitimi vermeyi dün itibarı ile durdurmuştu.

İLGİLİ HABERYaptırımlar Erken Başladı; ABD, Türk Pilotlarına F-35 Eğitimini Durdurdu!Yaptırımlar Erken Başladı; ABD, Türk Pilotlarına F-35 Eğitimini Durdurdu!

Piyasalar için beklenenden de erken gelen bu soğuk duş ardından gözler yeniden dolar kuruna çevrildi. Ancak en azından ilk saat için korkulan olmadı. Dolar/TL kuru sabahın ilk işlem saatinde 5,80’in altındaki seyrini sürdürdü.

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler