Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

Yapı Kredi Yatırım Hisse Strateji: Olumlu hava devam ediyor

Gelecek 12 aylık dönemde, öneri listemizdeki söz konusu hisseler için %30’luk bir ortalama getiri öngörüyoruz

Yapı Kredi Yatırım  Hisse Strateji:  Olumlu hava devam ediyor

BIST-100’de son bir buçuk ayda yaşanan %13’lük hızlı yükselişten sonra hisse senetlerinde rallinin bittiğini söylemek için henüz çok erken olduğunu düşünüyoruz. Sene başından beri BIST-100 dolar bazında sadece %9 getiri yapmışken, gelişmekte olan piyasa (MSCIEM) benzerlerine kıyasla F/K bazında hala %40 gibi yüksek bir iskontoyla işlem görüyor.

Banka dışı öneri listemizi yeni makro varsayımlarımıza göre tekrar gözden geçirdik. Gelecek 12 aylık dönemde, öneri listemizdeki söz konusu hisseler için %30’luk bir ortalama getiri öngörüyoruz. Genel olarak iç talepteki kırılganlıklardan, büyümedeki olası zayıflıklardan ve jeopolitik risklerden ötürü yurt içi talebe daha az bağımlı, döviz geliri daha yüksek olan şirketlerin bu dönemde ön plana çıkacağını düşünüyoruz.

Bu raporumuzla beraber Model Portföyümüze AEFES ve OTKAR hisselerini ekliyoruz. Moldel Portföyümüzün yıl başından beri getirisi nominal olarak %59 BIST-100’e relatif olarak ise %35 düzeyinde. Portföyümüzdeki hisseler genel olarak iç talep noktasındaki temkinli duruşumuz ve büyümedeki olası zayıflıklar nedeniyle yurt içi operasyonlarına daha az bağımlı hisselerden oluşmakta.

Sene başından beri BIST-100’e göre %35 relatif getiri sağlayan Model Portföyümüze (AKBNK, ARCLK, AEFES, GARAN, KOZAL, PGSUS, VAKFB, TUPRS) ve AEFES’i OTKAR’ı ekliyoruz.

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler