Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

Kredi almayan kalmasın!

Seçim öncesi tüm kesim ve sektörlere kredi yağdırma harekatı başladı. Artık kredi alacak durumu olmayanların da borçları yeniden yapılandırılıyor. Ziraat…

Kredi almayan kalmasın!

Seçim öncesi tüm kesim ve sektörlere kredi yağdırma harekatı başladı. Artık kredi alacak durumu olmayanların da borçları yeniden yapılandırılıyor. Ziraat TL30 milyar çiftçi kredisini Haziran sonuna öteledi. Cep telefonlarında taksit sayısı artırıldı.  BDDK ihtiyaç kredilerinde vadeyi 60 aya uzattı.  Bugün de bir müjde Vakıfbank’tan geldi:

 

Vakıf Bank’tan KOBİ’lere müjde

 

VakıfBank’tan yapılan açıklamaya göre Türkiye ekonomisine katma değer sağlayan imalatçı ve ihracatçı KOBİ’lerin nakit ihtiyacına çözüm üretmek amacıyla “Katma Değer Üreten İmalatçı-İhracatçı Kredisi” kampanyası başlattı.

 

VakıfBank, ipotek teminatlı menkul kıymet (covered bond) programı kapsamında yurt dışından temin ettiği uzun vadeli yeni kaynağı imalatçı ve ihracatçı KOBİ’lerin kullanımına sundu.

 

Açıklamada kampanyaya ilişkin görüşlerine yer verilen VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, KOBİ’lerin Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu belirtti.

 

VakıfBank’ın Katma Değer Üreten İmalatçı-İhracatçı Kredisi’nden yıllık cirosu 25-40 milyon TL olan ve Yerli Malı Belgesine sahip imalatçı-ihracatçı şirketlerin faydalanabileceğini bildiren Özcan, işletmelerin 6 ay ödemesiz dönemli 60 aya kadar vadeyle aylık yüzde 1,45 faiz oranıyla toplam 1 milyar TL’lik bu krediyi kullanabileceğini ifade etti.

 

İhtiyaç kredileri de yeniden yapılandırılıyor

 

Dünya Gazetesi’nin haberine göre, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), “Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik Taslağı” ile “Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmelik Taslağı”nı görüşe açtı.

 

Yönetmelikler; bankalarca verilen kredilere ilişkin usul ve esaslar ile finansal kiralama şirketleri, faktoring şirketleri ve finansman şirketlerinin kuruluş ve çalışma esaslarına ilişkin usul ve esasları düzenliyor.

 

Taslakta yer alan bir geçici madde ile ihtiyaç kredilerinin 60 ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılmasının önü açılıyor.

 

 

Analizin tamamı için tıklayın

 

Reuters iddiası:  KGF bankalara ödeme yapmıyor

 

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler