Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

İş Yatırım Şirket Raporu – Vestel Elektronik

VESTL için piyasa beklentisi bulunmuyor. Ancak bizim beklentilerimizin üzerinde gerçekleşen 3Ç19 sonuçlarına piyasanın olumlu tepki vereceğini düşünüyoruz.

İş Yatırım Şirket Raporu – Vestel Elektronik

3Ç19 sonuçları beklentilerimizin üzerinde Vestel Elektronik 3Ç19’de bizim 11 milyon TL beklentimizin oldukça üzerinde, 3Ç18’deki 21 milyon TL net zarar rakamına kıyasla TL’deki değer artışı nedeniyle geçen yıldaki kur farkı giderlerinin bu çeyrek olmaması nedeniyle 113 milyon TL net kar rakamı açıkladı.

3Ç19 FAVÖK rakamı bizim 379 milyon TL beklentimizin yine üzerinde ancak yıllık bazda %38 düşüşle 508 milyon TL olarak gerçekleşti. Şirketin net satış gelirleri 3Ç19’de bizim 4 milyar TL tahminimizin biraz üzerinde güçlü ihracat performansı etkisiyle yıllık bazda %16 artışla 4.2 milyar TL olarak gerçekleşti.

Yorum: VESTL için piyasa beklentisi bulunmuyor. Ancak bizim beklentilerimizin üzerinde gerçekleşen 3Ç19 sonuçlarına piyasanın olumlu tepki vereceğini düşünüyoruz. VESTL için tahminlerimizin üzerinden geçeceğiz.

 

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

İş Yatırım

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler