Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

İş Yatırım Şirket Raporu – DO&CO

DO&CO 2019/2020 mali yılının ikinci çeyreğinde 57 milyon TL net kar açıklayarak önceki yılın aynı döneminde göre % 12’lik düşüş kaydetti.

İş Yatırım Şirket Raporu – DO&CO

DO&CO 2019/2020 mali yılının ikinci çeyreğinde 57 milyon TL net kar açıklayarak önceki yılın aynı döneminde göre % 12’lik düşüş kaydetti. Net kar rakmamındaki düşüşte UFRS 16 standartlarına geçiş ve finansal giderlerdeki artış etkili oldu. Sonuçları kıyaslamak için piyasa tahmini bulunmamaktadır. UFRS 16 etkisi hariç bakıldığında net kar yıllık bazda %10 düşüş kaydederek 56.08 milyon TL olarak gerçekleşti.

Sirketin 2Ç19/20 gelirleri yıllık bazda bir önceki yıla göre %18.4 artarak 1,6 milyar TL oldu. Havayolları ikram hizmetleri yıllık bazda %20 oranında artış kaydederek 1,16 milyar TL’ye ulaştı ve toplam gelirlerin %72’sini oluşturdu. Artışa, Türkiye, İngiltere ve ABD başta olmak üzere, DOCO’nun faaliyet gösterdiği tüm lokasyonlar olumlu katkıda bulundu.Konsolide FAVÖK rakamı 2C19/20’de geçen yıla oranla %38.7 artışla 200.5 milyon TL tutarında gerçekleşti. UFRS etkisi hariç bakıldığında ise 2C19/20 FAVOK yıllık %7 artışla 142.6 milyon TL oldu. FAVÖK marjı ise yıllık bazda 1 puan düşüş göstererek %9 seviyesinde gerçekleşti. Marjdaki düşüte tek seferlik operasyonel giderler etkili oldu.

Yorum: Zayıf sonuçlara piyasanın hafif olumsuz tepki vermesini bekliyoruz.

 

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

İş Yatırım

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler