Sosyal Medya

Borsa şirketleri ve haberleri

ICBC cevapladı:  Ereğli mi, Kardemir mi?

Demir Çelik sektörünü domine eden hisselerden  EREGL’de; Aralık başından itibaren devam eden endekse göreceli kısa-orta vadeli dip oluşum çabası, geçtiğimiz…

ICBC cevapladı:  Ereğli mi, Kardemir mi?

Demir Çelik sektörünü domine eden hisselerden  EREGL’de; Aralık başından itibaren devam eden endekse göreceli kısa-orta vadeli dip oluşum çabası, geçtiğimiz haftalarda yatay seyrederken, bu hafta itibariyle bir miktar güçlenme arayışına döndü. Bu hafta itibariyle EREGL’liyi endekse göreceli daha pozitif değerlendirmeye başlamış bulunuyoruz.

 

Ancak EREGL’de bu hafta başından itibaren gözlemlediğimiz göreceli güçlenme çabasını   KRDMD’de hala gözlemlemiyoruz. Geçtiğimiz haftalarda KRDMD’in de EREGL gibi kısa-orta vadede kritik bölgede olduğunu ve endekse göreceli 233 haftalık üssel ortalaması etrafından  destek almayı deneyebileceğini düşünüyorduk. Ancak geldiğimiz noktada, EREGL de gözlemlediğimiz güçlenme çabasını şimdilik hala KRDMD de göremiyoruz.

 

Nitekim; en aşağıdaki grafikte göreceğiniz üzere, EREGL/KRDMD paritesinde EREGL lehine Temmuz 2018 başlarından itibaren başlayan pozitif performans şimdilik hala devam ediyor.

Şimdilik EREGL&KRDMD kıyaslamasında; geçtiğimiz dönemdeki performansın hala EREGL lehine devam ediyor olması dolayısıyla; sektördeki tercihimizi EREGL lehine kullanmaya devam ediyoruz.

 

KRDMD de önümüzdeki dönemde endekse göreceli güçlenme gözlemlemeye başladığımızda sektördeki pozisyon tercihimizin bir kısmını KRDMD lehine çevirebiliriz. Ancak bunun için şimdilik hala erken olduğunu düşünüyoruz.

 

 

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

  • JpMorgan’ın risk algısı: Ölümcül üçlü bahis!

    Dünya genelinde büyük merkez bankalarının ekonomiye destek veren konumda kalmak için istekli olduklarını göstermeleriyle beraber, finansal piyasalarda oynaklık neredeyse buharlaşmış durumda.

  • Mahfi Eğilmez: TL Niçin Değer Kaybetti?

    Görünüşe göre döviz kurları piyasada serbestçe belirleniyor ama gerçekte kurları baskılamak için kamu bankaları aracılığıyla çeşitli müdahaleler yapılıyor. Görünüşe göre faizler piyasada serbestçe belirleniyor ama çeşitli yönlendirmelerle bankalar faizlerini sürekli aşağıya doğru çekiyorlar.

  • Golan Tepeleri: Neden şimdi?

    ABD'nin Golan Tepeleri açıklaması, daha önce aldığı Kudüs kararı ve İsrail'in İran karşıtlığı göz önünde bulundurulduğunda, son gelişmeler Ortadoğu'daki statükonun müttefiki İsrail lehine değişmeye başladığını gösteriyor.

Benzer Haberler