Sosyal Medya

Güncel

Tekfen’den yeni satın alma

Tekfen Holding yeniden yapılandırma haberleri ile gündemde olan Gama İnşaat’ın GATE İnşaat’taki yüzde 50 payını satın aldığını açıkladı

Tekfen’den yeni satın alma

Tekfen Holding Gama İnşaat’ın GATE İnşaat’taki yüzde 50 payını 21,5 milyon dolara satın aldığını açıkladı.

GATE İnşaat Tekfen Holding’in bağlı ortaklıklarından Tekfen İnşaat’ın zaten yüzde 50 ortağı konumunda bulunuyor. 

Değerleme raporu sonucunda şirketin değerinin 43,7 milyon dolar olarak tespit edildiği kaydedildi.

Tekfen Holding’ten KAP’a yapılan açıklamada GATE İnşaat şirketin diğer ortağı olan Gama Endüstri’nin sahip olduğu yüzde 50 oranındaki paylarının 21.5 milyon dolara satın alma işleminin  tamamlanması sonrasında GATE’nin halen Kazakistan’da devam eden inşaat projelerindeki Mayıs 2018 sonu itibariyle 259.3 milyon dolar tutarındaki kalan iş miktarının Tekfen İnşaat’ın kalan proje bakiyesine ilave olarak tamamlanacağı belirtildi.

Gama Holding’in borçlarını yeniden yapılandırma konusunda bankalarla görüştüğü haberleri yaklaşık iki hafta kadar önce haberlere konu olmuştu.

“Gama Holding AŞ, Bloomberg’e bilgi veren kaynaklara göre bankalara olan yaklaşık 1 milyar dolarlık kredinin yapılandırması için görüşüyor. Holding, enerji, inşaat, hastane yönetimi ve imalat sektörlerinde faaliyet gösteriyor.

Kaynaklar ayrıca, grup şirketlerinden Gama Enerji AŞ’nin de 2013’te doğalgaz santrali kurmak için aldığı 500 milyon dolar büyüklüğündeki kredinin refinansmanı için görüşmeler yaptığı bilgisini verdi.” şeklindeki bilgilere haberimizde yer vermiştik.

İLGİLİ HABER“Yeniden yapılandırma” ile adı geçen son holding hangisi?

 

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler