TEB Yatırım: Kafein Yazılım’de Hedef Fiyat 10.47 TL

Teb Yatırım araştırma birimi Kafein Yazılım Himetleri’nde (KFEIN) 10.47 TL on iki  aylık hedef fiyatla temel önerisini ‘AL’ olarak paylaştı.…
14:398 Ağustos 2018
TEB Yatırım: Kafein Yazılım’de Hedef Fiyat 10.47 TL
Teb Yatırım araştırma birimi Kafein Yazılım Himetleri’nde (KFEIN) 10.47 TL on iki  aylık hedef fiyatla temel önerisini ‘AL’ olarak paylaştı.…

Teb Yatırım araştırma birimi Kafein Yazılım Himetleri’nde (KFEIN) 10.47 TL on iki  aylık hedef fiyatla temel önerisini ‘AL’ olarak paylaştı.

Karlı Büyüme Hikayesi

2005 yılında kurulan Kafein Yazılım, yazılım ve yazılım destek hizmetleri konusunda faaliyet göstermektedir. Başta telekom “BSS “Business Support System“ alanında olmak üzere, uygulama geliştirme, test/test otomasyon hizmetleri, proje yönetimi, anahtar teslim yazılım çözümleri, danışmanlık, yönetilen hizmetler, dış kaynak kullanımı hizmetleri yanı sıra veri analizi, veri madenciliği ve veri arşivleme hizmetlerini sunmaktadır. Kafein, telekomünikasyon (Vodafone, Turkcell, Türk Telekom), sigorta (ERGO, Allianz), THY, Migros, Hürriyet gibi önemli şirketlere hizmet vermektedir. Müşteri portföyündeki genişleme ve halihazırda varolan işlerindeki büyüme ile 2014-2017 yılları arasında şirketin ciro/VAFÖK/net kar rakamlarında yıllık ortalama büyüme oranı sırasıyla %24 / %37 / %59 olmuştur.

İLGİLİ HABERKafein Yazılım'ın Karlılığı ArtıyorKafein Yazılım’ın Karlılığı Artıyor

Smartiks şirketinin satın alımı ciro ve karlılığa önemli katkı sağlayacak

Yazılım şirketi olan Smartiks’in %51 hissesinin Mayıs ayında 25,4 milyon TL’ye alımı halka arzdan gelen 31 milyon TL ile finanse edilmiştir. Teb Yatırım, bu satın almanın Kafein’in finansallarına olumlu katkısını yılın ikinci yarısında görülmesini bekliyor. Kafein’in bu satın almayla hem yurtiçi ve yurtdışı pazarlama hemde ürün portföyü açısından Smartiks ile önemli sinerji yaratabileceği düşünülüyor..

Smartiks, 2017 yılında 21,4 milyon ciro yaratırken yaklaşık müşterisi sayısı 60 civarındadır. Bu satın alma, üstünde çalışılan projeler ve varolan işlerden gelen katkı ile Kafein’in 2017-2020 yılları arasında ciro/VAFÖK/net kar rakamlarında yıllık ortalama büyüme oranının sırasıyla %51 / %101 / %66 olmasını beklentiler dahilinde.

‘AL’ tavsiyesi ile araştırma kapsamına dahil edildi

Kafein, halka açık yurtiçi benzer şirketler F/K, FD/VAFÖK, Piyasa Değeri/Defter Değeri çarpanlarına göre sırasıyla %61, %56, %41 iskontolu işlem görmektedir. Hisse için hedef fiyat olan 10.47TL, dün akşam kapanıştan %63 yukarı potansiyel sunmaktadır.

Yorumlar

Son güncelleme: 14:398 Ağustos 2018
Paylaş Tweet