Sosyal Medya

Şirketler

Medikal Park’tan Dövizle Kira Açıklaması

Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında yapılan değişiklikle menkul ve gayrimenkul alım satım ile kiralama sözleşmelerinde döviz üzerinden belirlenmiş bedellerin 30…

Medikal Park’tan Dövizle Kira Açıklaması

Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında yapılan değişiklikle menkul ve gayrimenkul alım satım ile kiralama sözleşmelerinde döviz üzerinden belirlenmiş bedellerin 30 gün içinde Türk Lirası’na dönüştürülmesiyle ilgili karar sonrasında dün İş Yatırım’ın raporunda kira giderlerinin %39’u yabancı para cinsinden olan Medikal Park’ın süreçten pozitif etkileneceğini yönündeki değerlendirmesini okuyucularımızla paylaşmıştık.

Medical Park ve Liv Hospital’i bünyesinde barındıran MLP Sağlık Hizmetleri (MLP) Dövizle ödediği kiralar hakkında açıklamada bulundu.

MLP: Şirketimiz Konu İle İlgili Çalışmalarına Hız Vermiştir

Yılın ilk yarısında kira kontratlarının %39’unun döviz cinsinden olduğunu vurgulayan şirket, Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında yapılan değişiklikle menkul ve gayrimenkul alım satım ile kiralama sözleşmelerinde döviz üzerinden belirlenmiş bedellerin 30 gün içinde Türk Lirası’na dönüştürülmesiyle ilgili karar kapsamında çalışmalarını hızlandırdığını duyurdu. MLP, “Şirketimiz bu kararname ile birlikte konu ile ilgili çalışmalarına hız vermiştir.” dedi.

Açıklamada verilen bilgilere göre kira kontratlarının tamamının Türk Lirası’na dönüştürülmesi durumunda toplam giderlerin döviz cinsinden olan kısmının toplam satışlara oranı %4’e düşecek. İlk altı aylık sonuçlarda ise şirketin yurtdışı sağlık turizminden elde ettiği döviz cinsinden gelirlerinin toplam gelirlere oranı %9 iken giderlerinin toplam gelirler içindeki payı %7 seviyesinde.

Yurtdışı Sağlık Turizmi Gelirleri Artıyor

Açıklamada, “2018’in ilk yarısında %60’ın üzerinde büyüme gösteren yurtdışı sağlık turizm gelirlerindeki artışın yılın ikinci yarısında da devam etmesini beklemekteyiz.” denildi.

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler