Yapı Kredi Yatırım’dan yeni portföy önerisi:  Bim’i çıkart, Vakıfbank ekle

  Vakıfbank’ı model portföyümüzde en beğendiğimiz hisseler arasına ekliyoruz Vakifbank (VAKBN TI, 3.91TL) AL, Hedef Fiyat*: 5.02TL, Temettü / hisse:…
07:3923 Aralık 2018
Yapı Kredi Yatırım’dan yeni portföy önerisi:  Bim’i çıkart, Vakıfbank ekle
  Vakıfbank’ı model portföyümüzde en beğendiğimiz hisseler arasına ekliyoruz Vakifbank (VAKBN TI, 3.91TL) AL, Hedef Fiyat*: 5.02TL, Temettü / hisse:…

 

Vakıfbank’ı model portföyümüzde en beğendiğimiz hisseler arasına ekliyoruz

Vakifbank (VAKBN TI, 3.91TL) AL,

Hedef Fiyat*: 5.02TL,

Temettü / hisse: 0.00TL

Vakıfbank’ı model portföyümüze ekliyoruz. Bankayı cazip değerleme çarpanları ve güçlü sermaye oranları nedeni ile beğeniyoruz. 2019 beklentilerimize göre, %14 özkaynak karlılığı beklediğimiz Vakıfbank 0.3x F/DD çarpanı ile işlem görmektedir. Buna karşılık, benzer bankalar %13 özkaynak karlılığı beklentisi ile ortalama 0.5x F/DD çarpanı ile işlem görmektedir. Diğer bankalarda olduğu gibi, Vakıfbank’ın özkaynak karlılığının 2019 yılında daralmasını öngörüyor ve kredi kalitesindeki bozulmayı en önemli risk olarak görüyoruz. Ancak, negatif beklentilerin çoğunlukla fiyatlandığını düşünüyoruz. TL’nin daha istikrarlı olması, bankanın hem sermaye oranlarını olumlu etkilemekte, hem de kredi kalitesindeki riskleri azaltmakta olduğunu düşünüyoruz.

Hatırlatmak gerekirse, banka 3Ç sonu itibarıyla, sermaye benzeri kredi ihracı ile sermaye yeterlilik oranını 190 baz puan artırarak %15,3’e yükseltmişti. Vakıfbank hissesi yılbaşından bu yana bankacılık endeksinin %15 altında performans göstermiştir.

 

BİM’i en çok tercih ettiğimiz hisseler listesinden çıkarıyoruz

Bim (BIMAS TI, 87.6TL) TUT

Hedef Fiyat*: 95.0TL,

Temettü / hisse: 2.7TL

Bim’i model portföyümüzden, portföye aldığımız tarihten itibaren sergilediği %32.1’lik BIST 100 endeks üstü getiri performansı sonrasında çıkartıyoruz. Şirketin karlı ve öngörülebilir büyümesini beğenmeye devam ediyoruz ancak değerleme açısından daha cazip seviyelerin, zorlu geçeceğini düşündüğümüz önümüzdeki iki çeyrek sonrasında tekrar alım için değerlendirilebileceğini düşünüyoruz.

 

Yapı Kredi Yatırım raporundan alıntıdır

Yorumlar

Son güncelleme: 07:3923 Aralık 2018
Paylaş Tweet