Yazarımız Atilla  “FÖŞ” Yeşilada’nın ikinci kitabı Hormonlu Büyüme Yılları kitapçılarda

Parola Yayınlarından ÖNEMLİ DUYURU: Çalıştığımız kitabevlerine sevkiyatını kitap çıkar çıkmaz yaptık. Ancak okurların çoğu D&R’lerden alışverişi tercih ettikleri için henüz…
08:268 Nisan 2018
Yazarımız Atilla  “FÖŞ” Yeşilada’nın ikinci kitabı Hormonlu Büyüme Yılları kitapçılarda
Parola Yayınlarından ÖNEMLİ DUYURU: Çalıştığımız kitabevlerine sevkiyatını kitap çıkar çıkmaz yaptık. Ancak okurların çoğu D&R’lerden alışverişi tercih ettikleri için henüz…

Parola Yayınlarından ÖNEMLİ DUYURU:

Çalıştığımız kitabevlerine sevkiyatını kitap çıkar çıkmaz yaptık. Ancak okurların çoğu D&R’lerden alışverişi tercih ettikleri için henüz oralarda bulamadıkları için şikayet ediyorlardır. Bu Doğan Medya’nın satışından kaynaklı olarak mağazalarda da bazı sıkıntılar yaşandı ve sipariş ancak dün gelebildi. Ve hemen sevkiyatını yaptık. Yarından itibaren mağazalarda da bulacaklardır ve bu konudaki şikayetler son bulacaktır. Ayrıca birçok markete de dağıtımların yapılması için çalışmalara başladım. Migros, Carrefour gibi mağazalarda da yakında satışta olacak.

 

“Tarihi size yazdırmayacağım”  diye söze başlayan yazar, Hormonlu Büyüme Yılları’nda topluma yutturulan Resmi Tarihi eleştiriyor:

 

İşin gerçeği şu ki, 2017, 2016’da başlayan çöküşün iyice derine sirayet ettiği, toplumun tamamen çürüdüğü ve iliklerine kadar yozlaşarak sefalete sürüklendiği bir yıl oldu. 2018’de daha da kötüsü olacak.

 

 • Bu kitaba başlığını veren büyüme TUIK’in ölçüm hataları yüzünden hormonlu, sefalet ve işsizlikle başedilemiyor.
 • %12 enflasyon ve her gün genişleyen cari açıkla gelen büyüme bu yıl elimizde patlar.
 • Büyüme organik değil, bütçe açıkları, dünyada eşi benzeri bulunmayan bir Deli Dumrul para politikası ve işletme kitaplarında ders diye okutulacak Kredi Garanti Fonu saadet zinciriyle pompalanmış.
 • Mega-projeler kanka müteahhitlere kaynak aktarmak için kurgulanmış. Zaten altyapıya tonlarca para yağdırılırken, beşeri sermaye sulanmıyor, dalında kuruyor.
 • ABD ve AB’yi kendimize düşman ettiğimiz gibi, halkı da Batı’ya ve medeniyete düşman ettik.
 • Arapları bile küstürdük. Yahu, Katar-Arap Dörtlüsü kavgasına karışmak bizim neyimize?
 • Yeni dostlarımız Rusya ve İran bizi oymakla meşgul. Birisi nükleer santral ve doğal gaz satıp domates alıyor, ötekisi Güney’den bizi kuşatıp müttefiklerimizi doğruyor. İkisi de bize Suriye’de tarihin en büyük kazığını atıyor. İkisinin de PKK-PYD-YPG’ye parmak kımıldatma niyeti yok.
 • 1.5 yıldır FETÖ temizliyoruz, hala sonuna gelemedik.
 • TBMM’nin yarısı kodeste, öteki yarısı hakkında fezleke var, ama biz demokrasimizle öğünüyoruz.
 • Artık gazeteler hapishanelerde çıkarılıyor. En az 2 yıl hapis yatmamışlara basın kartı verilmiyor.
 • Toplumsal yozlaşma, din simsarlığı, şiddet, kanka kapitalizmi, nepotizm ve fişleme doruğa erişti.

 

diye devam ediyor.

 

Atilla Yeşilada  şöyle devam ediyor: “Yalanlarla inşa edilen süreçlerin bizi 2018 ve ötesinde nereye sürükleyeceğini de tahmin ettim. Tarih tekerrür eder derler, ya kısmen doğru. Tarih sadece ondan ders almayanlar için tekerrür eder. Başımızda her kaybettiğinde kuralları değiştirip  “ibne hakem, penaltımızı çaldı” diye ağlak yapan bir hükümet var. Hiç ders almıyor. O yüzden de geleceği görmek çok kolay. Asla akıllanmayacaklar, asla ders almayacaklar, asla doğru yolu bulamayacaklar.

 

Peki çözüm nedir? Çözüm seçim, ardından da köklü politika değişikliği. Yeni bir politika demetinin de nelerden oluştuğunu bu kitapta bulacaksınız. Bu politikları Erdoğan ve AKP de uygulayabilir, onların yerine iktidara gelecekler de. Demokrasilerde çare tükenmez, yeter ki demokrasiyi koruyalım.

 

Bir kitapevine  gidemeyecek kadar tembelseniz, aha buradan da ısmarlayabilirsiniz.  1.5 paket sigara,  ya da iki Starbucks kahve parası be.

 

https://kitapaloku.com/urun/343670/kitap/parola-yayinlari/atilla-yesilada/hormonlu-buyume-yillari/

 

 

 

Yorumlar

Son güncelleme: 05:4013 Nisan 2018
Paylaş Tweet