Sosyal Medya

Güncel

Türkiye Bankalar Birliği’nden Kredi Faizlerinde İndirim Açıklaması

Türkiye Bankalar Birliği’nden (TBB) yapılan açıklamada, “Bankalarımız bu kapsamda firmalara 1 Ağustos’tan sonra yüksek faizle kullandırılmış olan kredilerin faiz oranlarında…

Türkiye Bankalar Birliği’nden Kredi Faizlerinde İndirim Açıklaması

Türkiye Bankalar Birliği’nden (TBB) yapılan açıklamada, “Bankalarımız bu kapsamda firmalara 1 Ağustos’tan sonra yüksek faizle kullandırılmış olan kredilerin faiz oranlarında 10 Ekimden itibaren vade sonunu beklemeden %10 indirim yapacaklar.” ifadelerine yer verildi.

TBB’den yapılan açıklamada ağustos-eylül aylarında bankalarca firmalara kullandırılan TL nakit kredilerin bir kısmında uygulanan faiz oranlarının yüksekte kaldığı belirtildi.

Eylül sonu itibarıyla mevduat ve kredi piyasalarında daha stabil bir döneme girildiğini vurgulana açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bugün diğer sektörler gibi bankacılık sektörü de enflasyonla mücadeleye destek verdi. Bankalarımız bu kapsamda firmalara 1 Ağustos’tan sonra yüksek faizle kullandırılmış olan kredilerin faiz oranlarında 10 Ekimden itibaren vade sonunu beklemeden %10 indirim yapacaklar. Bu dönem için bir faiz iadesi söz konusu olmayacak. Yarından itibaren %10’luk bir faiz indirimi söz konusu olacak. Örneğin, ağustosta bir firmaya %40 faiz oranında kullandırılan kredi, yarından itibaren %10 indirimle, %36’ya inecek.”

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler