Sosyal Medya

Güncel

Kredi Garanti Fonu Destekli Kredilerin Vadesi Uzuyor

156 Aya Kadar Uzayabilecek Kredi Garanti Kurumlarına sağlanan Hazine Desteğine İlişkin Karar’da değişiklik yapılmasını içeren Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.…

Kredi Garanti Fonu Destekli Kredilerin Vadesi Uzuyor

156 Aya Kadar Uzayabilecek

Kredi Garanti Kurumlarına sağlanan Hazine Desteğine İlişkin Karar’da değişiklik yapılmasını içeren Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan karara göre, KGF garantili işletme kredileri birden fazla kez yeniden yapılandırılabilecek.

Kredi Garanti Fonu (KGF) tarafından kefalet verilmiş kredilerde, kredi veren kredinin açılış tarihinden başlamak üzere işletme kredilerinde 96 ay, yatırım kredilerinde ise 156 ayı aşmamak kaydıyla birden fazla yapılandırma yapabilecek ve kredi vadesini değiştirebilecek.

İşletme kredilerinin asgari vadesi 6 ay, anapara ödemesiz dönemi en fazla 3 yıl olmak üzere azami 10 yıl olarak belirlendi. her bir yararlanıcı için kefalet limiti, KOBİ tanımını haiz yararlanıcılarda azami 25 milyon TL, KOBİ tanımı dışında kalan yararlanıcılar için ise azami 200 milyon TL olmak üzere Hazine ve Maliye Bakanlığı’nca belirlenecek.

Merkez Bankası’nın Kuru Esas Alınacak

Döviz cinsinden ve dövize endeksli kredilerin Türk lirası cinsinden yapılandırılması halinde, yapılandırma tarihindeki Merkez Bankası döviz alış kuru esas alınacak.

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler