Sosyal Medya

Güncel

JP Morgan: Merkez’den Daha Fazla Faiz Artırımı Beklemiyoruz

JP Morgan, Merkez Bankası’nın faiz artırımına ilişkin rapor yayımladı. TCMB’nin bugün politika faizini 625 baz puan artırmasını değerlendiren JP Morgan,…

JP Morgan: Merkez’den Daha Fazla Faiz Artırımı Beklemiyoruz

JP Morgan, Merkez Bankası’nın faiz artırımına ilişkin rapor yayımladı. TCMB’nin bugün politika faizini 625 baz puan artırmasını değerlendiren JP Morgan, bunun TCMB’nin kredibilitesinin şu an için onarılması açısından yeterli olduğunu, daha fazla faiz artırımı beklemediklerini bildirdi.

İLGİLİ HABERJP Morgan : Yaptığımız Tahmin TCMB’nin 500 Baz Puan Faiz Artırmasına İşaret EdiyorJP Morgan : Yaptığımız Tahmin TCMB’nin 500 Baz Puan Faiz Artırmasına İşaret Ediyor

Kısa Vadede Varlık Fiyatlarında İstikrar Sağlanabilir

Bugünkü faiz artırımının ortodoks bir politikaya doğru güvenilir ilk adım olduğunu belirten JP Morgan, bu kararın kısa vadede varlık fiyatlarında istikrar sağlamasının beklendiğini ifade etti. Ancak makro zorlukların devam ettiğini belirten JP Morgan, “Faiz artırımları bu zorluklar için sadece kısmi bir çözüm” ifadelerini kullandı.

Bir Sonraki Test Hükümetin Orta Vadeli Programı

JP Morgan Yaptığı değerlendirmede, “Pozitif sürprize rağmen, kırılganlıklar devam ediyor ve Türkiye için bir sonraki test hükümetin orta vadeli programı olacak” dedi.

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler