Sosyal Medya

Güncel

D&R Turkuvaz Grubu’na satıldı

Doğan Medya'nın satılmasının ardından D&R da Turkuvaz Grubu'na devredildi

D&R Turkuvaz Grubu’na satıldı

Doğan Holding, kitap, CD perakende zincir mağazası D&R’ın satışı için Turkuvaz Kitap TK Kitap ve Kırtasiye ile görüşmelere başlandığını Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

Açıklamada iki şirket arasında ön protokolün imzalandığı, 2017 itibarıyla 30 ilde 157 mağazası bulunan D&R’ın, 440 milyon liraya satılacağı ifade edildi.

Şirket’ten konuyla ilgili KAP’a yapılan açıklama şöyle:

“Tamamı ödenmiş 50.000.000 Türk Lirası sermayesinde, yüzde 100 oranında paya sahip olduğumuz doğrudan bağlı ortaklığımız Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.’nin (‘D&R’) sermayesinde sahip olduğumuz payların tamamının, Hisse Devir Sözleşmesi’nin imzalanacağı tarihte nakden ve peşin olarak ödenmek üzere, 440.000.000 Türk Lirası bedel üzerinden satışı ve devri konusunda, Şirketimiz ile Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye A.Ş. arasında 13.04.2018 tarihinde (bugün) tarafları bağlayıcı bir ‘ön protokol’ imzalanmıştır.”

Turkuvaz Kitap TK Kitap ve Kırtasiye, Turkuvaz Medya Grubu’nun çatısı altında faaliyet yürütüyor.

Bünyesinde Sabah ve Takvim gazeteleri ile ATV, A Haber gibi televizyon kanallarını da bulunduran grubun yönetim kurulu başkanlığını, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen iş adamı Ömer Faruk Kalyoncu yürütüyor. Grubun yönetim kurulu başkanvekili ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın kardeşi Serhat Albayrak.

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, bünyesinde Hürriyet ve Posta gazeteleri ile CNN Türk, Kanal D gibi televizyon kanallarını da bulunduran Doğan Medya Grubu’nu geçen günlerde 1.1 milyar dolara Erdoğan Demirören’e satmıştı.

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler