Sosyal Medya

Güncel

Brexit Sürecindeki İngiltere’nin Üçüncü Çeyrek Büyümesi Beklentiler Dahilinde

İngiltere’de Ulusal İstatistik Ofisi tarafından yapılan açıklamaya göre GSYİH yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki üç aylık döneme göre %0.6 ile…

Brexit Sürecindeki İngiltere’nin Üçüncü Çeyrek Büyümesi Beklentiler Dahilinde

İngiltere’de Ulusal İstatistik Ofisi tarafından yapılan açıklamaya göre GSYİH yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki üç aylık döneme göre %0.6 ile 2016 sonundan bu yana en güçlü büyümesini kaydetti. İngiltere’de GSYİH, Eylül’de bir önceki aya göre değişiklik göstermezken yıllık bazda büyüme %1.5 seviyesinde gerçekleşti.

İngiltere, üçüncü çeyrekte yaklaşık iki yılın en güçlü büyümesini kaydetti. Buna karşın Ağustos ayına kıyasla ani ivme kaybı Brexit’e doğru ilerlerken görece yavaş büyümeyi işaret ediyor.

İLGİLİ HABERİngiltere Merkez Bankası Brexit’i Bekliyorİngiltere Merkez Bankası Brexit’i Bekliyor

İngiltere Merkez Bankası (BOE) ay başında gerçekleştirdiği toplantıda faiz değişikliğine gitmedi ve oy birliğiyle %0.75 seviyesinde sabit tuttu. Varlık alımlarını da değiştirmeyen BOE’nin raporunda gelecek yıllarda daha hızlı faiz artırımlarına ihtiyaç duyulabileceğini belirtildi.

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

  • Ali Tezel kıdem tazminatıyla ilgili tüm sorulara cevap verdi

      Kıdem tazminatını gerçeğini, Kıdem tazminatını hükümetin neden istediğini Ali Tezel  anlatıyor.   Ali Tezel Sosyal Güvenlik Müşaviri   Vergi…

  • Mueller Raporu’nun İlk Sonucu: Demokrat Başkan Adayı Warren, Trump’a “Soruşturma” Çağrısı Yaptı

    Demokrat Parti başkan aday adaylarının en güçlülerinden Elizabeth Warren, ilk kez ABD Kongre üyelerine Donald Trump'la ilgili Kongre soruşturması başlatılması için çağrı yaptı. Özel Yetkili Savcı Mueller tarafından yapılan soruşturma sonucu hazırlanan ve geçtiğimiz günlerde açıklanan rapor Trump için oldukça karmaşık bir durum ortaya çıkardı. Trump taraftarları bu raporu kendileri için zafer ilan ederken, rakip Demokrat Parti içinden Trump hakkında Kongre soruşturması açılması çağrıları artıyor. Warren'ın çağrısı rapordaki Trump'ın 10 kez adaleti engelleme girişiminde bulunduğu yönünde bulgulara dayanıyor.

  • Dokuz Günlük Ramazan Bayramı Tatili Turizme İlaç gibi Geldi

    Bu yıl Ramazan Bayramı tatilinin uzatılmasının hükümetçe her zamankindençok daha önce ilan edilmesi turizmcilerin yüzünü güldürdü. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, 9 güne çıkarılan Ramazan Bayramı tatilinde 2 milyon kişinin seyahat etmesinin ve 3 milyar liralık ekonomik hacim sağlanmasının beklendiğini bildirdi.

Benzer Haberler