Sosyal Medya

Genel

Halkbank cephesinde neler oluyor?

Halkbank hisseleri bu sabah bankacılık hisseleri ortalamasından oldukça yukarıda bir artış sergileyerek pozitif ayrışıyor

Halkbank cephesinde neler oluyor?

Borsa İstanbul güne yükselişle başlarken, bankacılık endeksinde yüzde 2’i aşan yükseliş etkili.

Halkbank hisselerinin BİST normallerinin üzerinde bir yükseliş kaydettiği görülmektedir. Piyasa açılışında BİST 100 endeksindeki sınırlı yükselişe ve BİST BANKA endeksinin %2 artıda olduğu bir durumda Halkbank’ın %10 üzerinde yakın yükselmesi, bir pozitif ayrışma ve Halkbank özelinde bir durumdur.

Halkbank hisseleri yüzde 13 primle 10.2 liraya kadar yükseldi.

New York Güney Bölgesi Başsavcılığı, jüri tarafından suçlu bulunan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla için en az 15 yıl hapis, yarım milyon dolar da para cezası verilmesini istedi. 11 Nisan’da eski Halkbank GMY’si Mehmet Hakan Atilla’nın cezasının belli olacak olmasında Banka’ya ilişkin beklentilerde bir değişiklik meydana gelmiş olabilir. Halkbank, daha önce yaptığı KAP açıklamasında bu davanın bir Halkbank davası olmadığını ve şahsa yönelik bir ceza olduğunun altını çizmişti.

GCM Forex’den Enver Erkan “ABD Hazinesi, Halkbank’a veya Türk bankacılık sektörüne ilişkin bir süreç, inceleme başlatır mı bilinmez, ancak beklenenin altında bir ceza geleceği veya ceza gelmeyeceği beklentileri artarsa bunun hisse hareketlerine olumlu etki yapması, üstelik piyasa fiyatlamasının da bu kadar altında iken mümkün olabilir. Bu da Banka hisselerinin uzun vadede çok potansiyelli bir görüntü sergilemesini sağlamaktadır.
Bloomberg terminalindeki analist beklentilerine baktığımızda; genelde analistlerin temkinli davranarak “tut” yönlü tavsiyelere ağırlık verdikleri görülmektedir. “Alım” yönünde verilen hedef fiyatlar ise büyük bir potansiyel olabileceğini de göstermektedir, çünkü hedef fiyatlar 12,80 ila 26,30 gibi geniş bir marjdadır.” yorumunu paylaşmıştır.

 

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler