Sosyal Medya

Ekonomi

Piyasaların odağında enflasyon verisi var

Bayram tatili sonrasında yeni haftaya bugün başlayacak olan piyasaların en önemli gündem maddesi açıklanacak Ağustos ayı enflasyon verileri olacak

Piyasaların odağında enflasyon verisi var

Yurt içinde, bayram tatili sonrasında yeni haftaya bugün başlayacak olan piyasaların en önemli gündem maddesi açıklanacak Ağustos ayı enflasyon verileri olacak. Analistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) eylül ayı toplantısı kararları üzerinde etkili olması bakımından enflasyonun seyrinin piyasaların gündeminin en üst sırasında yer aldığını ifade etti.

Bayram öncesinde 110.000 puanın hemen üzerinde haftayı ve Ağustos ayını tamamlayan BIST 100 endeksinin 108.500 seviyesinin destek, 110.500 seviyesinin direnç konumunda olduğunu dile getiren analistler, 3,43’ün üzerinde dengelenen Dolar/TL’de ise 3,4180’in önemli destek konumuna geldiğini kaydetti.

AA Finans’ın gerçekleştirdiği ankete katılan ekonomistlerin Ağustos ayı enflasyon beklentilerinin ortalaması yüzde 0,15 oldu. Ekonomistlerin Ağustos ayı enflasyon beklentilerinin ortalamasına (yüzde 0,15) göre, bir önceki ay yüzde 9,79 olan yıllık enflasyonun, yüzde 10,27’ye yükseleceği hesaplanıyor.

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler