Sosyal Medya

Ekonomi

Hidrojen bombası testiyle Dolar/TL hareketlendi

Kuzey Kore'nin dünkü "hidrojen bombası" denemesi sonrasında güne yüzde 0,16 yükselişle 3,4258 seviyesinden başlayan Dolar/TL, 3,4395'e kadar yükseldi

Hidrojen bombası testiyle Dolar/TL hareketlendi

Dolar/TL, yurt içinde Kurban Bayramı tatili nedeniyle piyasaların kapalı olduğu günde, uluslararası piyasalarda 3,43’ün üzerinde seyrediyor.

Dolar/TL, cuma günü ABD’de ağustos tarım dışı istihdam verisinin beklentilerin altında gerçekleşmesinin ardından 3,4175’e kadar gerileyerek yılın en düşük seviyesini görmüş ve daha sonra 3,42’nin üzerinde dengelenerek haftayı 3,4201’den tamamlamıştı.

İLGİLİ HABERABD istihdam verisiyle Dolar/TL düşüşe geçtiABD istihdam verisiyle Dolar/TL düşüşe geçti

Kuzey Kore’nin dünkü “hidrojen bombası” denemesi sonrasında güne yüzde 0,16 yükselişle 3,4258 seviyesinden başlayan Dolar/TL, 3,4395’e kadar yükseldi. Dolar/TL, 13:02 itibarıyla 3,4372 seviyesinden işlem görüyor.

Analister, Kuzey Kore’nin “hidrojen bombası” denemesinin ardından küresel piyasalarda azalan risk iştahıyla birlikte hisse senedi piyasalarının satışa döndüğünü ve doların gelişmekte olan ülke para birimlerine karşı değer kazandığını belirterek, jeopolitik gelişmelerin yanı sıra yarın yurt içinde açıklanacak ağustos ayı enflasyon verisinin takip edileceğini ifade etti.

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler