Sosyal Medya

Ekonomi

Ertem’den ekonomide “yeni kurumlar” sinyali

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, "İstihdam odaklı teşvikler, Kredi Garanti Fonu (KGF) uygulaması, banka ve finans sistemine dönük düzenlemeler ve ihracatı hem operasyonel hem de finansal olarak destekleyen yeni kurum ve adımlar devreye giriyor/girecek” dedi

Ertem’den ekonomide “yeni kurumlar” sinyali

Kredi Garanti Fonu konusunda etkin bir rolü olan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, ekonomide yeni adım ve kurumların devreye gireceğini belirtti.

Milliyet Gazetesi’ndeki köşe yazısında ekonomi gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ertem, “İstihdam odaklı teşvikler, Kredi Garanti Fonu (KGF) uygulaması, banka ve finans sistemine dönük düzenlemeler ve ihracatı hem operasyonel hem de finansal olarak destekleyen yeni kurum ve adımlar devreye giriyor/girecek” ifadelerini kullandı.

Ertem’in yazısındaki ilgili bölümler şöyle:

Erdoğan ve şimdi de Binali Yıldırım dışında, hiçbir lider enflasyon yaratmadan, istihdam odaklı yüksek büyümeyi yakalayacağız iddiasında bulunmamıştır. Sayın Başbakan’ın ilgili röportajda bahsettiği büyüme, kapsayıcı, yüzde 5’in üzerinde ve sürekliliği olan bir büyümedir.

Bu açıdan, bugünden itibaren ekonomide atılacak adımları çok dikkatli olarak takip edelim. Bu adımlar, yeni bir büyüme ve kalkınma yolunun güçlü adımları olacaktır. Yeni dönemin kurumlarını ve uygulamalarını bir süredir ekonomi yönetimi gerçekleştiriyor. İstihdam odaklı teşvikler, Kredi Garanti Fonu (KGF) uygulaması, banka ve finans sistemine dönük düzenlemeler ve ihracatı hem operasyonel hem de finansal olarak destekleyen yeni kurum ve adımlar devreye giriyor/girecek. Öte yandan, enerjiden başlamak üzere, her alanda, büyük kurumsal yatırımcıların iştahını Türkiye’ye yönlendirecek adımlar devreye giriyor.

Yorumlar

Banner

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler