Sosyal Medya

Şirketler

Mardan Palace ihalesi iptal edildi

Halk Bankası'nın 360 milyon 50 bin lira bedelle kazandığı ihale mahkemece iptal edildi

Mardan Palace ihalesi iptal edildi

Antalya’daki Mardan Palace Otel’in icra yoluyla gerçekleştirilen satış ihalesi, açılan dava sonucu feshedildi

Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov’un 2009 yılında 1.4 milyar dolara inşa ettirdiği Mardan Palace Otel, Halk Bankası’nın talebi üzerine 3 Haziran 2015’te borçlarından dolayı Antalya 4’üncü İcra Müdürlüğü’nce açık artırmayla satışa çıkarıldı.

Bankanın satış talebinden son anda vazgeçmesi üzerine ihale iptal edildi.

DAVAYI ASİMOV’UN ŞİRKETİ AÇTI

Bu kez alacaklılardan Garanti Bankası otelin satışını istedi. Otel için, Antalya 6’ncı İcra Müdürlüğü 2 Kasım 2015’te satış ihalesi yaptı. İhaleye tek başına katılan Halk Bankası, 360 milyon 50 bin lira bedelle ihale açılış fiyatından oteli aldı.

Fakat alacaklılardan Güçlü İnşaat, ihalenin feshi için dava açtı. Bu dava usul yönünden reddedildi. Bir sonraki davayı, adını Telman İsmailov’un ve iki oğlunun isimlerinin ilk harflerinden alan AST şirketi açtı.

Antalya 5’inci İcra Hukuk Mahkemesi, yapılan değerlendirme sonucu Mardan Palace’ın satış ihalesini feshetti.

“KRİZ İÇİNDE KRİZLE UĞRAŞTIK”

Mardan Palace Otel Genel Müdürü Çetin Pehlivan, Türk turizminin büyük sorunlarla boğuştuğu 2016 yılı içinde kriz içinde kriz yönetmek durumunda kaldıklarını belirtti.
DHA’ya konuşan Pehlivan, şunları söyledi:
“Böylesine zorlu bir süreçte kalite odaklı tesisimizi aynı kalite ile ayakta tutmak için; başta tüm Mardan Palace çalışanları ve yönetiminin yanı sıra, her zaman bizlere güvenen ve desteklerini esirgemeyen Mardan Palace dostlarının desteği ile büyük bir mücadele örneği gösterdik. Verdiğimiz bu mücadele sonucunda Antalya 5. İcra Hukuk Mahkemesi bugün yaklaşık bir yıldır görülen satış ihalesinin iptali için açılan davayı lehimize sonuçlandırarak, otelin satış ihalesini feshetmiştir.”
Bahsi geçen banka borçlarının işletme özvarlığının sadece yüzde 7’si oranında olduğunu dile getiren Çetin Pehlivan, “Antalya 5. İcra Hukuk Mahkemesi bunu göz önünde bulundurarak satış ihalesini feshetmiştir. Satış ihalesinin feshi sonrasındaki süreçte, bankalara borçlarımızı ödemek için karşılıklı iyi niyet çerçevesinde çözümler bulma yoluna gideceğiz” dedi.

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler