Sosyal Medya

Piyasalar

TEB Yatırım BIST 100 hedefini 91 bine indirdi

Analistler daha önce 94 bine olan hedeflerini aşağı revize etti

TEB Yatırım BIST 100 hedefini 91 bine indirdi

TEB Yatırım, makro ekonomik ve risksiz faiz oranında revizyona giderken bu doğrultuda BIST 100 için hedef fiyatını düşürdü.

Daha önce 94 bin olan BIST-100 revizyonla 91 bine indirildi.

TEB Yatırım analistleri raporlarında “Analizimizde kullandığımız TL ve döviz için risksiz faiz oranını 10.25’ten 11.25 ve yüzde  5.5’ten yüzde 6.5’e yükseliyoruz. Sonuç olarak beta katsayısının 1 ve borç olmadığını varsayarak; TL için yüzde 16.25, döviz için yüzde 11.5 sermaye maliyeti hesaplıyoruz” ifadelerini kullandı.

BAZI ŞİRKETLER AVANTAJLI

TL’deki düşüşe banka dışı şirketlerin değerlemelerinde düşüş neden oldu. Ancak bazı şirketlerin bundan olumlu etkilenmesi nedeniyle değerlemeler yalnızca yüzde 1 düştü. TEB Yatırım analistlerine göre Enka, Tüpraş, Erdemir ve Aselsan gibi şirketler TL’nin değer kaybından olumlu etkilenecek ve değerlemeleri yüzde 9 artacak.

BANKALARDA AĞIRLIK AZALT TAVSİYESİ

TEB Yatırım, banka hisselerinde Ağırlık Azalt tavsiyesi vermeye devam ettiklerini kaydetti. Karlılıkta erozyon ve varlık kalitesinde son çeyrekte bozulma olasılığı nedeniyle analistler sektör için karamsar olduklarını belirttiler. Analistler, dövizde uzun pozisyonda olan ihracat ve döviz yaratabilen sektör hisselerine yoğunlaşılmasını tavsiye etti.

İLGİLİ HABERBNP, Erdemir hisseleri için hedef fiyatını %15 yükselttiBNP, Erdemir hisseleri için hedef fiyatını %15 yükseltti

İLGİLİ HABERPuslu havada döviz şartPuslu havada döviz şart

 

 

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler