Sosyal Medya

Raporlar

HSBC, Türk Telekom için hedef fiyatını indirdi, Turkcell için artırdı

Turk Telekom'un kurdan zarar yazması beklenirken HSBC tavsiyesini düşürdü

HSBC, Türk Telekom için hedef fiyatını indirdi, Turkcell için artırdı

HSBC telekom sektörünü değerlendirdi.

Sektörde operasyonel gelir artışının güçlü olduğunu belirten HSBC analistleri, üçüncü çeyrek gerçekleşmelerinin beklentilerine paralel olduğunu kaydetti. Hem Türk Telekom hem de Turkcell’in gelir ve EBİTDA artışında 2016 hedeflerine rahatça ulaşacağını öngördüklerini kaydeden HSBC, buna rağmen bazı endişeleri olduğunu belirttiler.

Analistler, TL’deki aşırı değer kaybının dolar ve euro cinsinden yüksek borç düzeyine sahip Türk Telekom’u son çeyrekte olumsuz etkilemesini bekliyor. Temettü ödemelerinin de bu nedenle negatif etkileneceği öngörülüyor. HSBC analistlerine göre döviz artışı nedeniyle Türk Telekom’un son çeyrekte 580 milyon dolar kur zararı yazabileceği, bunun temettü ödemesini 0.21 TL’ye indirebileceği (önceki 0.24 TL) öngörülüyor. Buna rağmen kur artışının devam etmesi nedeniyle temettü ödemeleri üzerinde belirsizliğin devam edeceği uyarısı yapılıyor.

HSBC, Türk Telekom için verdi Al tavsiyesini  Tut’a çevirirken hedef fiyatını 7.20 TL’den 6.50 TL’ye indirdi.

Turkcell’deki ortaklık yapısına ilişkin belirsizliklerin devam ettiğini hatırlatan analistler, temettü ödemeleri konusundaki en büyük belirsizliğin hala bu olduğunu belirttiler. HSBC, Turkcell için hedef fiyatını 10.60 TL’den 10.70 TL’ye çıkardı.

İLGİLİ HABERHSBC gübre hisseleri için negatif: Fiyatları aşağı revize ettikHSBC gübre hisseleri için negatif: Fiyatları aşağı revize ettik

 

Yorumlar

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler