Bir inşaat şirketinden daha konkordato

Konkordato ilan ederek borçlarını ödeme konusunda ne kadar zorda olduğunu gözler önüne seren şirketlere bir yenisi daha eklendi. İnşaat sektörünün…
16:226 Şubat 2019
Bir inşaat şirketinden daha konkordato
Konkordato ilan ederek borçlarını ödeme konusunda ne kadar zorda olduğunu gözler önüne seren şirketlere bir yenisi daha eklendi. İnşaat sektörünün…

Konkordato ilan ederek borçlarını ödeme konusunda ne kadar zorda olduğunu gözler önüne seren şirketlere bir yenisi daha eklendi.

İnşaat sektörünün durumu malum, inşaat şirketlerinin de arka arkaya batması ve konkordato ilan etmesine alışır olduk.

Lüks villa projeleri ile bilinen Neo Yapı da konkordato talebinde bulundu.

Geçtiğimiz aylarda da firma hakkında iflas talepli icra takibine gidilmişti.

İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nden çıkan karara göre Neo Yapı Arazi Geliştirme İnşaat San. Ve Tic. AŞ’ye 3 aylık geçici mühlet kararı verildi.

Sözcü’den Derin Gökçe’nin haberine göre Neo Yapı bugüne kadar Kemerburgaz, Göktürk ve Bolluca’da çok sayıda projede yer aldı.

Neo Yapı, 2 bin dönüm orman arazisi ve 600 dönümde 415 müstakil ev ve 8 mahalleden oluşan Neo Gölpark İstanbul projesini yapmış, daha sonra Neo Bolluca, Neo Bolluca 2 ve Neo Bolluca 3 Neo Bolluca 4 Neo Bolluca 5 gibi projeleri üstlenmişti.

18 yıl önce Kadir Aydın ve Feridun Uzunyol tarafından kurulan Neo Yapı Arazi Geliştirme İnşaat San. Ve Tic. AŞ, ağırlıklı olarak Göktürk ve Arnavutköy Bolluca’da projeler geliştiriliyor. Projeler daha çok orta ve üst gelir grubuna hitap ediyor.

Neo Yapı’nın geliştirdiği projelerde fiyatlar 500 bin TL ila 2 milyon TL arasında değişiyor.

Şirketin banka, taşeron firma ve piyasalara 170 milyon lirayı aşkın borcu bulunduğu, 30 milyon liralık çeklerinin ise karşılıksız olduğu geçen ağustosta ortaya çıkmıştı.

Yorumlar

Son güncelleme: 16:226 Şubat 2019
Paylaş Tweet