Düzeltme geride kalıyor, şimdi alım zamanı

Morgan Stanley bugün paylaştığı notunda hisse senetlerinde düzeltmeye bağlı hasarın büyük ölçüde geride kaldığını öngördü
22:1812 Şubat 2018
Düzeltme geride kalıyor, şimdi alım zamanı
Morgan Stanley bugün paylaştığı notunda hisse senetlerinde düzeltmeye bağlı hasarın büyük ölçüde geride kaldığını öngördü

ABD Borsaları geçen hafta 2016’dan beri en kötü haftalık düşüşü kaydetmesinin ardından yeni haftaya artışla başladı.

Dow Jones Sanayi Endeksi %1.30 artışla 24,453 puan, S&P 500 Endeksi %1.25 artışla 2,643 puan, Nasdaq Bileşik Endeksi %1.23 artışla 6,936 puandan açıldı.

Borsalar geçen cuma gününü yükselişle tamamlamış ancak endeksler haftayı kayıpla kapatmıştı.

Sert satış dalgasının ardından piyasaların soluklanması düzeltme hareketinin sonuna gelinmiş olabileceğine dair öngörülerin de öne çıkmasına neden oluyor.

Konuya ilişkin Morgan Stanley, hisse senetlerinde düzeltme hareketinden kaynaklanan fiyat hasarının büyük kısmının bittiğini ve alım zamanının geldiğini kaydetti.

Morgan Stanley’in baş ABD hisse senedi stratejisti Michael Wilson, müşteriler için hazırladığı notta, “Piyasa düzeltmesinden kaynaklanan fiyat hasarının büyük kısmı geride kaldı ve hisse senetlerinde disiplinli alıcı olmanın zamanı” şeklinde görüş bildirdi.

Wilson, Standard & Poor’s 500 (S&P 500) Endeksi’nin Cuma günkü düşük seviyelerinde, 12 aylık tahmini hisse başına karının 16 katı düzeyde işlem gördüğünü ve bunun çok ucuz bir seviye olduğunu düşündüklerini belirtti.

Wilson, piyasa volatilitesinin son dönemdeki düşük seviyesine geri dönmesini beklemediğini ve bu yılın ilerleyen dönelerinde zirve yapabileceğini sözlerine ekledi.

Yorumlar

Son güncelleme: 22:1812 Şubat 2018
Paylaş Tweet