Credit Suisse: Dolar/TL  5.10’a Gerileyebilir

dolartl’e göre bankanın temel senaryosunda bulunan Halkbank konusunda piyasa dostu bir çözüm hisse senetlerine girişleri canlandırabilir ve TL, dolar karşısında […]
08:328 Kasım 2018
Credit Suisse: Dolar/TL  5.10’a Gerileyebilir
dolartl’e göre bankanın temel senaryosunda bulunan Halkbank konusunda piyasa dostu bir çözüm hisse senetlerine girişleri canlandırabilir ve TL, dolar karşısında […]

dolartl’e göre bankanın temel senaryosunda bulunan Halkbank konusunda piyasa dostu bir çözüm hisse senetlerine girişleri canlandırabilir ve TL, dolar karşısında yıl sonuna kadar 5.10 – 5.15 seviyesine gelebilir.

Türk Lirası’na yönelik beklenti, talebin 2018 sonuna kadar güçlü kalacağı yönünde

Kurum, enflasyon ve dış borcun çevrilmesine bağlı risklerin büyük bir ihtimalle Türk Lirası üzerinde baskı oluşturmayacağını belirtiyor.Credit Suisse stratejisti Nimrod Mevorach’ın notunda enflasyonun TL üzerinde baskı oluşturmamasına ilişkin sadece Aralık başında veri açıklanacak olmasını ve kredi spreadlerinin normalleşmesini işaret etti.

Mevorach, “Dolar/TL ‘nin düşmesi enflasyon görünümünü iyileştiriyor ve yatırımcıların öncesine göre düşük reel faizli bir dönemi (Enflasyonun anlamlı şekilde düşeceğine dair güven duyulduğu sürece) kabul etmesine imkan veriyor. Bu dinamikler TL için şu noktada güçlü.” dedi.

Kritik Günde Borsa İstanbul’da Credit Suisse En Çok Alım Yapan Kurumlar Arasındaydı

MHP lideri Bahçeli, parti grup toplantısında “Parti olarak 31 Mart’taki yerel seçimlerimize yönelik herhangi bir ittifak arayışımız artık kalmamıştır ve yoktur” açıklamalarıyla Dolar/TL 5.87 ‘TL’ye kadar yükselirken BIST’te satışlar hakimdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısında yaptığı açıklamada ‘Herkes kendi yoluna’ diyerek MHP ile yerel seçimlerde ittifak yapılmayacağını açıkladı. Erdoğan’ın kaos bekleyenlerin aksine sakinleştirici etkisi piyasaca beğeni aldı. İlk etapta dolar 12 kuruş düşerek 5.75’e geriledi. Ardından borsadaki seansın ikinci yarısında artış yaşanırken yurtdışı kökenli Merrill Lynch, Deutsche, Citi ve Credit Suisse en çok alım yapan kurumlar arasında başta yer aldılar. Yani panik yapan yerlilerin hisselerini yabancılar toplamıştı.

 

Kaynak: Matriks, Bloomberg

Yorumlar

Son güncelleme: 08:328 Kasım 2018
Paylaş Tweet