Çiftlikbank patladı, onbinlerce mağdur var!

Yalnız ParaAnaliz değil, tüm basın haber yaptı, Bakanlar’dan gelen ricaları satırlara taşıdı.  Çiftlikbank gibi oluşumlar Saadet Zinciri’dir. Paranızı kaptırmayın. Dinleyen […]
05:3913 Mart 2018
Çiftlikbank patladı, onbinlerce mağdur var!
Yalnız ParaAnaliz değil, tüm basın haber yaptı, Bakanlar’dan gelen ricaları satırlara taşıdı.  Çiftlikbank gibi oluşumlar Saadet Zinciri’dir. Paranızı kaptırmayın. Dinleyen […]

Yalnız ParaAnaliz değil, tüm basın haber yaptı, Bakanlar’dan gelen ricaları satırlara taşıdı.  Çiftlikbank gibi oluşumlar Saadet Zinciri’dir. Paranızı kaptırmayın. Dinleyen olmamış. Dün Çiftlikbank patladı. On binlerce kişiden yüz milyonlarca lira toplayan Çiftlik Bank sırra kadem bastı. Yatırdıkları paraları almak için şirketin merkezine giden vatandaşlar, merkezin sessiz sedasız boşaltıldığını öğrendi. Çiftlik Bank Genel Müdürü Niyazi Karakoç’un ise bayilerle bir toplantı yaparak “Ben de kandırıldım. Mehmet Aydın’a ulaşamıyorum. Başınızın çaresine bakın” dediği öğrenildi.

 

Aylardır gündemde olan, haklarında bir dizi suç duyurusu bulunan Çiftlik Bank ile ilgili en kritik gelişme bu sabah yaşandı.

Türkiye genelinde 500 bine yakın kişinin üye olduğu Çiftlik Bank’ta bir süredir üyelere ödeme yapılmıyordu. Bugün paralarını alabilmek için şirketin Ümraniye’deki binasına çok sayıda kişi gitti. Ancak üyeler, plazada bulunan iş yerinin boşaltıldığı bilgisini aldı. Hürriyet Dünyası’nın da ulaştığı bilgilere göre, şirket yetkilileri faaliyet gösterdikleri plazayı hafta sonu boşalttı.

 

Sakarya Tesisleri’nde arama

 

Sakarya’nın Taraklı ilçesindeki, Çiftlik Bank Mavi Yumurta Damızlık Tesisi’nde, Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kararı ile arama yapılarak, evraklara el konuldu.

Taraklı’da bulunan Çiftlik Bank Mavi Yumurta Damızlık Tesisi ile ilgili Taraklı Kaymakamlığı’nın ‘Usulsüz faaliyet yürütüldüğünü’ bildirmesi üzerine tesisle ilgili soruşturma başlatan Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tesise ait binalarda arama yapılması kararı verdi.

 

Kararın ardından tesise giden Taraklı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, tesiste arama yaparak bazı evraklara tedbir amaçlı el koydu. Sakarya Tarım İl Müdürlüğü görevlileri de 20 bini aşkın tavuğun bulunduğu tesiste inceleme yaptı.

 

 

Yorumlar

Son güncelleme: 05:3913 Mart 2018
Paylaş Tweet