Ünlü yatırımcıdan Bitcoin için çılgın tahmin

Ünlü kripto para yatırımcısı Mike Novogratz Bitcoin‘in Nisan 2018’de yani yalnızca altı ay içinde 10.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor
13:3112 Ekim 2017
Ünlü yatırımcıdan Bitcoin için çılgın tahmin
Ünlü kripto para yatırımcısı Mike Novogratz Bitcoin‘in Nisan 2018’de yani yalnızca altı ay içinde 10.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor

Ünlü kripto para yatırımcısı Mike Novogratz Bitcoin‘in Nisan 2018’de yani yalnızca altı ay içinde 10.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Çarşamba günü CNBC’ye konuşan Novogratz’ın Bitcoin hakkında iyimser olduğu ve Kripto para ve ICO‘lara 500 milyon dolarlık bir yatırım yapmayı planladığı biliniyor. Bitcoin’e olan ilginin artacağını düşünen Novogratz, kendi ifadesiyle: “Sürünün geldiğini görebiliyor.”

“Emin bir şekilde söyleyebilirim ki fiyat yukarıya doğru gidiyor.” diye aktaran ünlü yatırımcı şöyle ekledi; “Önümüzdeki altı ile on ay içerisinde Bitcoin fiyatı 10.000 doları aşarsa hiç şaşırmam.”

“Peki Bitcoin sizce balon mu?” sorusu üzerine Novogratz önce “Blockchain devrimi aynı internet ve demiryolu gibi hayatımızı değiştirecek.” diye yanıt verdi ve ekledi, “Evet bu bir balon ve şu ana kadar yaşanmış en büyük çılgınlıklardan biri olacak.”

“Bitcoin bu merkezsizleştirme devrimininin öncü kripto parası. Bu yüzden tanınması en kolay olanı. Bence toplum yararına hizmet edecek olan araçlar Ethereum gibi şeyler olacak.”

Öte yandan, Rusya’nın yerel Bitcoin borsalarına erişimi engelleme planlarına rağmen Bitcoin fiyatı kararlılığını korudu. Perşembe günkü işlemlerde yüzde 4,9 değer kazanarak ilk kez 5.000 dolar seviyesini aştı.

Bitcoin fiyatının stabil kalması, kendisine karşı yapılan politik manevralara rağmen artık daha esnek olduğunu gösteriyor.

İLGİLİ HABERKripto paralara bir darbe de Rusya'danKripto paralara bir darbe de Rusya’dan

Yorumlar

Son güncelleme: 13:3612 Ekim 2017
Paylaş Tweet