Kozmetik devi el değiştirdi

Brezilya kozmetik endüstrisinin lideri Natura Cosméticos SA, The Body Shop'ın L'Oréal'den devralımını sonuçlandırdığını duyurdu
16:1913 Eylül 2017
Kozmetik devi el değiştirdi
Brezilya kozmetik endüstrisinin lideri Natura Cosméticos SA, The Body Shop'ın L'Oréal'den devralımını sonuçlandırdığını duyurdu

Ünlü kozmetik devi The Body Shop el değiştirdi. Brezilya kozmetik endüstrisinin lideri Natura Cosméticos SA, The Body Shop’ın L’Oréal’den devralımını geçtiğimiz hafta sonunda sonuçlandırdığını açıkladı.

SEKTÖRDEKİ KONUMUNU BÜYÜTÜYOR

The Body Shop’ın alımı ile birlikte daha global, çok markalı, daha güçlü bir kozmetik grubu kurmayı hedefleyen Natura, bünyesinde bulunan üç marka (Natura, Aesop ve The Body Shop) ile 70 ülkede aktif, toplamda 17,000 çalışan ve 3,200 mağazaya sahip olarak sektördeki konumunu büyütüyor. Natura, anlaşmanın ön kabulü 9 Haziran’da duyurmuştu.

Natura Yönetim Kurulu Başkanlarından Guilherme Leal, “The Body Shop’ı Natura grubuna dahil ettiğimiz için çok mutluyuz. Bu birlik ile ortak amaçlara sahip bir şirket kombinasyonu yaratırken, iyilik için çalışan yeni bir kuvvet doğuyor” dedi.

1969’da kurulan Natura, Brezilya merkezli uluslararası bir kozmetik ve kişisel bakım şirketidir. Berzilya’da direkt satış lideri olan Natura, 2016 yılında R$7.9 milyar net gelir açıkladı. ABD, Arjantin, Şili, Meksika, Peru, Kolombiya ve Fransa’da operasyonları olan Natura, B Corp sertifikası alan ilk halka açık şirket oldu ve böylece sosyal, çevresel ve ekonomik açıdan transparan ve sürdürülebilir performansını güçlendirdi.

20 ÜLKEDE 190 MAĞAZASI VAR

Avusturalya merkezli güzellik markası 1986 yılında üstün kalitede cilt, saç, ve vücut ürünleri yaratma amacıyla kuruldu. Aesop, Amerika, Asya, Avrupa, ve Okyanusya’daki 20 ülkede 190 mağazaya sahip.

Yorumlar

Son güncelleme: 16:1913 Eylül 2017
Paylaş Tweet