Atilla Yeşilada

Bizi oto-hipnoz öldürecek

11 Ocak 2017

 

Ortalıkta öyle pis bir virüs dolaşıyor ki şu anda evimizde 20 tane hasta kedi var. Avuç içi kadar yaratıklar katur-kutur öksürüyor, evde maske ve lateks eldivenle dolaşıyorum. Kedi virüsü insana bulaşmaz, amacım da cinsel fantazi zaten, ama o ayrı bir mevzu. Öksürük büyük mesele değil, barsakları da bozuluyor. O 2.5 kilo hayvan bir gaz çıkarıyor abi, fil kuru fasulye tarlasından çıktı sanırsın.

Çok yakın bir dostum olan veterineri aradım. “CIA, abi” dedi  “Rusya’ya salmadan bizde deniyorlar.”  Ve  o an anladım ki 2017’de Türkiye’nin en büyük sorunu, düşmanı, riski ne devaluasyon, ne terör, ne başkanlık referandumu ne de resesyon. Biz oto-hipnoz öldürecek. Kendi ürettiğimiz suni gerçeklere inanma ve o doğrultuda hareket etme huyu. Jeo-politiğin göbeğinde bir ülkeyiz, ama realiteyi bizim algılamamızla dünyanın algılaması arasındaki makas açıldı da, açıldı. Dört bir yönden global tedarik zinciri, kredi pazarı ve turist akımlarına bağlanmış bir ülke böyle yaşayamaz kardeşim. Ya dünya fikir değiştirecek, ya biz. Sizce kim kazanacak?

Biraz müphem mi oldu?  Hemen somut örnek vereyim size. Güvenilir kuruluş A&G anket yapıyor. Terörün arkasında kim var? El cevap:

“Ankete katılanların yüzde 76’sı “Terörün arkasında başka güçler var” dedi.

Katılımcılara, “Terörü desteklediğini düşündüğünüz bu güçler kim veya kimler?” diye soruldu. Birinci sırayı Amerika aldı. Amerika’yı ise sırasıyla İsrail ve Avrupa Birliği takip etti.

TERÖRÜN ARKASINDA KİM VAR – HALKIN YANITLARI

%80.3 Amerika

%45.1 İsrail

%34.5 AB ülkeleri

%22.9 Dış güçler”

(Ulusal Kanal)

Niye bize taktılar ya?  Dünyada başka ülke mi yok?  Cevaplar hazır. Çünkü Müslüman dünyanın yükselen gücüyüz. Osmanlı’yı geri getireceğiz diye korkuyorlar. Bu yüzden FETÖ, PKK ve DEAŞ’ı kullanarak bizi bölmeye çalışıyorlar.

Gelin bir kaç dakika oto-hipnozdan çıkarak bu tezleri bir orta okul mezununun dahi takip edebileceği bir mantık silsilesi içinde inceleyelim.

Hangi güç bu kardeşim?  Şehirlerini terörden koruyamıyorsun. Başkentinde kendi polisin büyükelçi vuruyor, FETÖ elektrik şebekeni dağıtıyor, çaresizsin. BOTAŞ’ın fabrikalarına elektrik veremiyor. Şirketlerin borçtan acil bakımda, nasıl kurtaracağım diye kara kara düşünüyorsun. Rusya bir ambargo attı, ekonomin kaporta dağıttı, yalvararak barıştın. Beş yıldır Esad’ı devireceğim diyorsun, sadist pezevenk Halep’i yaktı-yıktı, İdlip’te kapına dayandı. Nasıl bir güç bu ya?  Ben göremiyorum, bana bir örnek versen?

Batı NİYE Türkiye’yi bölmek istesin? Kafkaslar’dan Balkanlar’a ve Orta Doğu’ya uzanan üçgende global sisteme entegre, az-çok işbirliği yapabildiği tek ülke biziz. Burada iç savaş çıksa, 300 milyar dolar kredi bankaların da patlayacak, doğrudan yatırım yapan şirketleri zarar edecek, ihracat yapamayacak, DEAŞ yuvalanacak, 50 milyon mülteci AB’nin kapısına dayanacak. Salak mı bu herifler ya?

“Ahh.. FÖŞ sen anlamazsın. Bizi Büyük Kürdistan’la ikame edecekler”. Yahu, iki dakika gittiğin restoranların, yabancı şehirlerin selfisini Facebok’a koymaktan vazgeç de Kürt dünyasını oku be kardeşim. Türkiye’de Kürtler üçe bölünmüş. Barzani Talabani, İslamcılar ve PKK’ya düşman, Suriye Kürtleri ile kanlı bıçaklı. Ulan Japon tutkalı birleştiremez bunları. Hadi birleştiler. Büyük Kürdistan 6 ayda İran’ın uşağı olur. İran İsrail’in kapısına 100 bin asker yığar. Tek bilgi birikimleri patlıcan yetiştirip ciğer kebap yapmak olan 25 milyonluk bir toplum 2.000 yıllık devlet tecrübesi olan Türkiye’nin yerine geçecekmiş, yapmayın. Siz düşünmüyorsanız, Batılıları da salak zannetmeyin.

“Ama FETÖcüleri, PKK’ları iade etmiyorlar, terör örgütlerini destekliyorlar”. Etmezler. Siz yargısız, itiraz hakkı tanımadan 150 bin kişiyi işinde edip mapusa tıkarsanız, hele bunların bazıları dünya çapında itibarı olan insan hakları savunucuları, yazar ve gazeteciler olursa, kimse FETÖ temizliği yaptığınıza inanmaz. Has FETÖ’cüleri de vermezler, çünkü niyetinize inanmıyorlar. PKK’ları da vermezler, çünkü dünyanın güvendiği insan hakları örgütleri tutuklulara kötü muamele yapıldığı, Güneydoğu’da kentlerin PKK’dan arındırılması esnasında feci insan hakları ihlalleri yapıldığına dair düzinelerce rapor yazmış. Biz araştırmamışız bile “Türk düşmanlığı deyip” burun kıvırmışız.  Ya, bir TBMM komisyonu kursaydınız bari, bizim de vicdanımız rahatlardı. Ya da bir Akil Adamlar heyeti, bir gidip baksınlar, olmuş mu hakkaten böyle şeyler. “Olmamış” desinler gece rahat uyuyalım, Türk düşmanlarının da çenesini kapatalım. O şüphe var oldukça Batı zanlı teslim etmez, kusura bakmayın. Bu da onların geleneği kardeşim.  Sizin için istisna yapmıyorlar.

“PKK Brüksel’de bayrak açıyor”.  Açar.  Ku-klux-klan ABD’de, neo-Naziler Avrupa’da Swastika’lı bayrakla gösteriler düzenliyor. Devlet polis gönderiyor, vatandaşlar bu gavatları linç etmesin diye. Batı’da ifade ve gösteri özgürlüğü kutsaldır, en aşırı örgütten bile esirgenmez. Devletin bu gösterileri himaye  etmesi desteklediğinin ifadesi değildir. Sizin bir “fıtratınız” var, onların da var abi. Magna Carta’dan başlayıp 800 yılda yazılan bir özgürlükleri koruma manzumesı adı,  “demokrasi otobüs, benim durağa geldik, ineyim“ hikayesi değil.

En komiği ve zararlısı ise, dövizdeki çıkışı bu Batı komplosuna bağlamak. Bakın Numan Kurtulmuş ne diyor:

“Parlamento Muhabirleri Derneği’ni (PMD) ziyaretinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kurtulmuş, dövizin seyrinin doğal olmadığını ve mevcut dengeden kaynaklanmadığını kaydederek, “Belli ki bazı çevrelerin yaptığı bir takım manüpilasyonların sonucudur” dedi.

Ya Numan Abi, yapma ya!  Meksika ve Çin’i de mi yıkmak istiyor bu hain Batı? Onların da kur sorunu var, faiz artırıp soğukkanlılıkla sorunu hallediyorlar.Şımarık çocuk gibi salya-sümük ağlayarak “artırmayacağım işte” diye küsmüyorlar. Zaten, döviz manipülasyonunu Batı’nın kotardığını düşünürsek, hele bu tezi yatırımcılara kabul ettirirsek, battık be Numan Abi. Millet Batı’nın TL’yi batırmak istediğine inanırsa ömrü billah TL almaz,  öyle bir panik yaşarız ki, sesi Ağrı Dağı’ndan duyulur.

Oto-hipnoz bu.  “Düşünüyorum, öyleyse varımın” yerini “İnanıyorum, öyleyse haklıyım” aldı. Bir kahve için, burnunuzuna nane ruhu çekin ya da suratınıza biraz kar çarpın kardeşlerim. 24 saat 7 gün kulak ve makattan pompalanan bu martavallar sizi zombiye çevirdi. Tüm bunların ülkeyi yönetmekten aciz bir iktidarın “suç bende değil” subliminali için ortaya attığı sis bombaları olduğunu göremiyor, ekmek kapımız  Batı’ya diş biliyorsun.

İyi ki herifler bizi ciddiye almıyor ha, bir de alsalar? Krediler kesilse, turist gelmese.  Yatırım yapan şirketler satıp çıksa? Fonlar Borsa ve DİBS’de pozisyonları boşaltsa?  Türkiye kurtulur mu sizce?

FÖŞ

Facebook sayfalarımı ziyaret edin

https://www.facebook.com/ayesilada

Twitter: @AtillaYesilada1

Yorumlar

Yazarın Diğer Yazıları